Autor Wątek: Sposób na trzeszczące plastiki  (Przeczytany 1294 razy)

Offline KodiXor

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Sposób na trzeszczące plastiki
« dnia: Marzec 01, 2018, 19:27:22 pm »
Witam forumowiczów

Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu na forum, jedynie w temacie ,,co was najbardziej wkurza w x-type" ludzie się coś na ten temat wypowiadali  :-hehe

W moim przypadku strasznie trzeszczą plastiki od nawiewu przy miejscu kierowcy i pasażera, do takiego stopnia że czasem słychać je głośniej niż sam silnik. Czy są jakieś osoby na tym forum które miały podobny problem i udało im się jakoś go rozwiązać?

Póki co jest jeszcze na tyle zimno że nie chcę bawić się w rozbieranie ich itp. przy zimnie często lubi sobie jakiś plastik pęknąć. Zastanawiam się też czy popsikanie ich jakimś preparatem typu WD-40 chociaż do momentu aż będzie można rozebrać auto to dobry pomysł?

Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Sposób na trzeszczące plastiki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2018, 10:31:52 am »
ja u siebie nie mam problemu z tym,ale napiszę ci jak to zrobić, trzeszczące elementy najlepiej zdemontować i owinąć taśmą wygłuszającą, powinny wejść ciaśniej wtedy i nie ma szans żeby trzeszczało coś

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Sposób na trzeszczące plastiki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2018, 11:26:11 am »
Wd40 sobie odpuść. Jak już to wyjąć i spryskać czymś na bazie silikonu, choć nie zawsze może to przynieść pożądany efekt.  Ewentualnie suchy smar teflonowy w spray.

BTW: Jak wygląda wymontowanie kratek nawiewu? Na co trzeba uważać ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 11:39:09 am wysłana przez sztandi7 »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.