Autor Wątek: Jaguar x type security system  (Przeczytany 1262 razy)

Offline Piter

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Jaguar x type security system
« dnia: Listopad 18, 2017, 21:33:19 pm »
Witam. Jestem świeżym posiadaczem Jaguara x typa 2.5. Dziś przy sprzątaniu zauważyłem przycisk przed siedzeniem pasażera pod schowkiem i nie mam pojęcia do czego on służy, wygląda na fabryczny.
W schowku zauważyłem miejsce na kluczyk. W linku zdjęcia. https://drive.google.com/drive/folders/1ae25ekxUWB5xoVSoExUo_zuC3FmSBs1v?usp=sharing
Wie ktoś do czego to jest?? Z góry dzięki za pomoc.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Jaguar x type security system
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2017, 06:57:39 am »
Przycisk z pierwszego zdjęcia to wyłącznik kolizyjny / uderzeniowy / wstrząsowy. Ma odciąć dopływ paliwa w przypadku kolizji / wypadku. Czasami zadziała po wjechaniu w dziurę i wtedy należy go wcisnąć. Co do zamka to nie mam zielonego pojęcia.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Jaguar x type security system
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2017, 12:40:11 pm »
To drugie wygląda na jakieś niefabryczne zabezpieczenie, może właśnie zapłonu czy coś w tym stylu.
Na pewno nie występowało coś takiego oryginalnie i nie jest to znana choćby z grupy VAG możliwość wyłączenie poduszki pasażera.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Jaguar x type security system
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2017, 19:16:03 pm »
Poduszka wyłącza się automatycznie, jak zamontuje się fotelik na przednie siedzenie (to chyba zależy od siły nacisku na fotel, bo jak się o niego oparłem, to też się wyłączyła na chwilę), a z takim zamkiem się jeszcze się nie spotkałem.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaguar x type security system
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2017, 17:05:02 pm »
Ja mam 2004 rok amerykana wersja HIGH 3.oL v6 4x4 i w moim przypadku jest taki sam plastik jeżeli chodzi o kształt, ale bez tego zamka i bez tej szczeliny na górze. Jest plastik, który ma 3 płaskie powierzchnie i pomaga on mieć dostęp do dmuchawy by zrobić jakieś tam naprawy i wykonać diagnozę klap np.
I do tego to służy. Nie wiem natomiast jaką masz wersję i rok produkcji i czy w trakcie liftingów coś się zmieniało lub czy też zależy to od wersji wyposażenia lub rynku zbytu.
Po wyjęciu masz również dostęp do demontażu deski rozdzielczej...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black