Autor Wątek: Samoczynne rozłożenie się fotela kierowcy  (Przeczytany 1016 razy)

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Samoczynne rozłożenie się fotela kierowcy
« dnia: Listopad 23, 2017, 18:23:37 pm »
taka sytuacja -  żona jechała podczas ulewnego deszczu , za jadącym z naprzeciwka tirem jak wiadomo "ściana" woda która uderzyła w auto - w tym sporo w szybę po czym ... fotel kierowcy ni z tego ni z owego zaczął się rozkładać aż do pełnego rozłożenia. Wrażenia z tego bezcenne  ;) żona cała w strachu była .Po zatrzymaniu auta i naciśnięciu pamięci fotel powrócił do swojej pozycji. Potem już wszystko w porządku. Pytanko czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją i co mogło spowodować takie dziwne zachowanie fotela ? Pozdrawiam

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Samoczynne rozłożenie się fotela kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2017, 21:33:43 pm »
Zwarcie od wody :) Ot co. Nasze koty czasami lubią robić dziwne rzeczy, to tak samo jak z żywymi kotami. Miałem już ich z 5 i dalej ich nie rozumiem :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Samoczynne rozłożenie się fotela kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2017, 21:52:05 pm »
mówisz o żywych kotach czy o jagach ?  ;) tez mam kilka w domu i wiem że chadzają swoimi ścieżkami ... odnośnie sytuacji z fotelem to tak dumaliśmy z żoną czy to czasami nie jakiś myk odnośnie bezpieczeństwa - po zderzeniu fotel kierowcy się kładzie ( uderzenie fali wody w szybę odczytał jako zderzenie ) ... ale to nasza taka dywagacja która nie wiem czy ma coś wspólnego z prawdą  ... widać takie rzeczy  :-tylko

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Samoczynne rozłożenie się fotela kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2017, 22:06:21 pm »
Zeby po zderzeniu się kładł?Jaka byłaby logika tego?A co z pasażerem na tyle?Mam nadzieję że nie ma takich samochodów które po zderzeniu zamieniają sie w... wiesz co :-wings

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Samoczynne rozłożenie się fotela kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2017, 09:14:35 am »
Jak dla mnie bardziej fala wody wlała się tam gdzie nie powinna i jakieś małe zwarcie zrobiła. Kiedyś swoją Alfa wjechałem w giga kałużę o średnicy kilku metrów, to nie dość, że zaczęłą się dusić to jeszcze trochę wody zaczęło mi się lać spod kierownicy do wnętrza - widocznie tak szły kanaliki. A wiadomo, że w X-Type instalacja od sterowania fotelami też idzie gdzieś pod maskę, a przynajmniej zasilanie.  Tak czy siak, raczej już się tego nie dowiemy co było przyczyną  :-tylko
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.