Autor Wątek: Woda we wnęce koła zapasowego S-type 2005r  (Przeczytany 1581 razy)

Offline krystian377

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Woda we wnęce koła zapasowego S-type 2005r
« dnia: Listopad 12, 2017, 14:21:39 pm »
Witam,

Panowie od około 7 miesięcy walczę z wodą we wnęce koła zapasowego.
Nie wiem skąd wdziera mi się tam woda ,ale próbowałem już chyba wszystkiego i rezultatów brak.
Dziur od spodu brak ,  sprawdzałem na kanale i poza dziurą spustową brak jakichkolwiek innych.
Najbardziej denerwuje fakt ,iż czasami przez miesiąc,dwa jest spokój ,a pózniej zaś trzeba wypompować trochę wody...
Sprawdzałem od środka również na myjni ciśnieniowej i nie widać ,aby woda ciekła nawet pod tak dużym ciśnieniem ,a jednak czasami pojawia się we wnęce koła zapasowego.

Nasuwa mi się tylko jedna myśl  , czy przez lampę mogła by woda ściekać bezpośrednio do wnęki koła zapasowego ?

Tapicerka w bagażniku zawsze jest sucha , także uszczelki klapy itd muszą być dobre..

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Woda we wnęce koła zapasowego S-type 2005r
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2017, 14:55:46 pm »
Koło lampy na 90% leci (szczegolnie pewien procent przedliftow cierpial na to). Od spodu nie dostanie sie, nie ma szans.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline piotrek263

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Kocham to forum
Odp: Woda we wnęce koła zapasowego S-type 2005r
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2017, 15:14:53 pm »
U mnie podobny problem. Woda wdzierala sie nie przez lampe a przez uszelke bagaznika. W jednym miejscu zle dolegala i to byl powod.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Woda we wnęce koła zapasowego S-type 2005r
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2017, 19:04:07 pm »
Witam
Witaj.
Jak koledzy wyżej napisali. Do sprawdzenia uszczelki lamp i klapy. Jest jeszcze jedna opcja. Sprawdź czy nie rozszczelniły się nadkola. Nie wiem jakim cudem, ale u mnie kiedyś była szpara wielkości centymetra i podczas jazdy po mokrym koło pompowało wodę do środka. Kilku speców w Krakowie nie mogło mi znaleźć przyczyny. Pomogli dopiero fachowcy w nieisniejącym niestety już JaggersGarage.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline kris84

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Co to za jazda bez kotka na masce
Odp: Woda we wnęce koła zapasowego S-type 2005r
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2017, 10:06:48 am »
Witaj ja miałem ten sam problem, uszczelniłem tylną lewą lampę i uszczelkę nad nią i problem z głowy :-V.