Autor Wątek: Układ chłodzenia oleju skrzyni biegów ZF 6HP26 *** S-Type 3.0 V6 2002 (Lift)  (Przeczytany 1807 razy)

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • Premier Сasual Dating - Real-life Girls
Dzisiaj spuściłem olej ze skrzyni biegów 6HP26, bo zabrałem się za wymianę i zeszło może z 4L. Auto mam od miesiąca, ściągnąłem z Niemiec, a skrzynia miała jakieś dolegliwości. Poprzedni właściciel coś kombinował z tą skrzynią, dolewał jakiś olej, lecz mógł z nią dojść do ładu. Po zakupie samochodu zauważyłem, że faktycznie jest coś nie tak, wrzuca, zrzuca biegi przy stałej prędkości i nieraz potrafił wyskoczyć błąd skrzyni. Po ponownym odpaleniu silnika błąd znikał, lecz objawy pozostały. Dolalem litr oleju RAVENOL 6HP, dalej nie był pełen stan, lecz skrzynia już trochę lepiej chodziła. Stwierdziłem, że lepiej jak wymienię całość, bo nie wiem co tam jest i kiedy był zmieniany. Spuszczony olej nie dość, że był bardzo ciemny, prawie czarny to śmierdział spalenizną. Mokre były też przewody od chłodnicy oleju. Szukałem przyczyny, bo stwierdziłem, że musi gdzieś ubywać. Chłodnica oleju od skrzyni w moim aucie jest ta sama co od wody (2w1). Przy odkręceniu śrub i wyciągnięciu przewodów z chłodnicy okazało się, że nie ma tam nigdzie żadnych oringów, a przy wtykach od skrzyni są. Pytanie czy powinny one w ogóle tam być? Przewody przypominają przewody od klimatyzacji, a tam zawsze oringi są, żeby układ był szczelny. Panie i Panowie, jakieś pomysły? 4L oleju to jednak chyba trochę mało, nie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 23:28:21 pm wysłana przez JerryRS4 »

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Układ chłodzenia oleju skrzyni biegów ZF 6HP26 *** S-Type 3.0 V6 2002 (Lift)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2017, 22:15:57 pm »
Moim zdaniem na każdym tego typu złączy powinien być oring.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Układ chłodzenia oleju skrzyni biegów ZF 6HP26 *** S-Type 3.0 V6 2002 (Lift)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2017, 08:35:49 am »
Może nie powinieneś się tym za bardzo przejmować,ale w instrukcji piszą że jeśli spuszczony olej ma zapach spalenizny lub jest czarny(ciemny)należy przerwać wymianę i naprawić skrzynię. :-X

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • Premier Сasual Dating - Real-life Girls
Odp: Układ chłodzenia oleju skrzyni biegów ZF 6HP26 *** S-Type 3.0 V6 2002 (Lift)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2017, 07:50:59 am »
Po kontakcie z serwisem Jaguara, dostałem od nich schemat układu z którego wynika, że faktycznie powinny być tam oringi. Nie ma ich na miejscu, trzeba ściągnąć z Anglii, czas oczekiwania 2 tygodnie, koszt 24zł za sztukę  :-tylko Ewentualnie na englishcars.pl dostać można od ręki za 19zł za sztukę. Długo się nie zastanawiając udałem się do miejscowego sklepu z częściami, gdzie takowe oringi, dostałem za 25 groszy za sztukę  ;D Po montażu przewodów, zalaniu skrzyni olejem i odpaleniu silnika niestety okazało się, że mój przewód puścił na okuciu i jeszcze tamtędy olej ....sączy się  ::) Cały przewód wyjąłem, w poniedziałek daję go do zakucia i mam nadzieję, że to będzie już wszystko, choć Jag potrafi jednak czasami zaskoczyć :- pojecia
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2017, 09:41:09 am wysłana przez MicGin »