Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

Termostat Jaguar X350 Super V8/XJR

(1/4) > >>

Maciej Franciszek:
Drodzy forumowicze, potrzebuję pomocy.
Niedawno odebrałem auto z warsztatu, który przygotował mi samochód do jazdy po sprowadzeniu z USA.

Wczoraj (4 stopnie C za oknem) silnik nie osiągał optymalnej temperatury, po czym zapaliła się kontrolka check engine.
Domyślam się, że szwankuje termostat i chętnie go wymienię, nie wiem tylko czy pasują termostaty od wolnossących silników V8 czy musi to być termostat dedykowany do silnika z kompresorem i gdzie go dostanę, bo z tego co widzę sklep V12 ma termostaty tylko do silników Forda.

Z góry dziękuję!
Edit:
Jednak jest problem z termostatami. Nie ma dostępnego tego, który wydaje się być najwłaściwszy (TH5753.84J temperatura otwarcia 84 s.C) są tylko dostępne otwierające się przy wyższych wartościach. I pytanie dodatkowe - co się stanie jeśli zastosuję termostat o wyższej temperaturze otwarcia ...?

Driv3rrrr:
Dużo wyższa? Jak do 90 stopni to spoko montuj

Maciej Franciszek:
Faktycznie, dowiedziałem się że kwestia doboru odpowiedniej wysokości temperatury otwarcia termostatu uzależniona jest od klimatu w jakim auto się porusza, jak w ciepłym, to powinien mieć niższą temperaturę otwarcia, a jak w zimnym klimacie, to wyższą.
Zupełnie zapomniałem, że moja pantera przypłynęła z Kalifornii, a my mamy inny klimat.

filar12:
Nigdy nie widziałem jeszcze aby CHECK zapalił się w tych autach od termostatu niema w silnikach 4,2l nadzoru elektronicznego nad nimi więc ...

Maciej Franciszek:
@Filar
Nie twierdzę, że termostat jest kontrolowany elektronicznie ...
Na mój chłopski rozum - check zapalił się od zbyt niskiej temperatury silnika pracującego w danym czasie/ pokonanej trasie. Właściwą temperaturę sinika, to akurat system powinien kontrolować i dać znać użytkownikowi nie tylko wskazówką temperatury, która dla laika niewiele oznacza.
"Ty, kierowco słuchaj, silnik zbyt długo nie osiągnął właściwej temperatury - sprawdź go"
Zaznaczam że mogę się mylić, przy samochodach już parę lat majsterkuję, ale X350 mam dopiero od 2/3 tygodni.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej