Autor Wątek: Wymiana poduszek pod silnikiem  (Przeczytany 1128 razy)

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Wymiana poduszek pod silnikiem
« dnia: Listopad 19, 2017, 11:51:27 am »
Cześć
Wymienialiscie może poduszki pod silnikiem? Z której strony najlepiej się do tego zabrać? Mam trochę gumowych elementów do wymiany więc nie wiem czy zrzucać całe sanki czy robic to od strony zawieszenia bez demontażu sanek. Proszę o poradę :)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Wymiana poduszek pod silnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2017, 14:20:41 pm »
Ja mialem dopiero co wymieniane te poduszki, przy okazji wymiany misy olejowej i jakkolwiek da sie podobno wymienic gorne poduszki bez zmiany sanek(jakkolwiek trudno z tego co czytalem) tak u mnie nie byly w najlepszym stanie tylne okragle gumy których bez zdjecia sanek wymienic sie(podobno) nie da.

Offline billbo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Wymiana poduszek pod silnikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2017, 13:34:31 pm »
Mówisz o poduszkach silnika czy o v-mountach i tulejach mimośrodowych sanek?
W jednym i drugim przypadku konieczne jest uniesienie silnika i opuszczenie sanek. Najlepiej wszystko wykonać za jednym razem. :-W

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Wymiana poduszek pod silnikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2017, 12:39:48 pm »
Chodzi mi o poduszki, te 2 na samym dole aluminiowo-gumowe. Czy do sanek przymocowane są jakies przewody lub rurki czy wystarczy odkrecic wszystko, podwiesic silnik a reszta po prostu zostanie na ziemi?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Wymiana poduszek pod silnikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2017, 19:17:17 pm »
Rurki od wspomagania bedziesz musial odkrecic, przewody od absow z przodu odlacz z kostek pod maska, tylko nie probuj ich wyciagac z hubow bo bankowo sie urwa. I to by bylo na tyle, reszta to zwykle odkrecanie.