Autor Wątek: X-Type bez podgrzewanych foteli  (Przeczytany 6373 razy)

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
X-Type bez podgrzewanych foteli
« dnia: Listopad 13, 2011, 16:47:17 pm »
Panie i Panowie,
w mojej wersji x-a do pełni szczęścia brakuje mi tylko podgrzewanych foteli, czy ktoś z forumowiczów taki temat przerabiał jak wzbogacić x-type'a w podgrzewane fotele, czy wiąże się to jedynie z zakupem foteli używek czy cała instalacja wymaga również przerowbienia, mam fotel kierowcy sterowany elektrycznie.
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM

Artur G.

  • Gość
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2011, 22:15:57 pm »
i jeszcze  panel sterowania musisz wymienić na  opcję z  włącznikami podgrzewania  foteli ... a co do instalacji, nie wiem czy  ona jest już  fabrycznie , tu się wypowiedzą elektronicy  albo ci którzy znają się na schemacie el.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2011, 21:23:47 pm »
na forum byl kiedys relacje o montazu mat grzejacych pod skora. z fotelu mozna zdjac skore, wiec to nie jest
wielki problem. jednak kompletna instalacja elektryczna, to troche zabawa.

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2011, 01:33:57 am »
na forum byl kiedys relacje o montazu mat grzejacych pod skora. z fotelu mozna zdjac skore, wiec to nie jest
wielki problem. jednak kompletna instalacja elektryczna, to troche zabawa.
Z tym była kiedyś relacja to fajnie ale gorzej to znaleźć. Jakbyś przez przypadek jeszcze raz na to wpadł to będę wdzięczny za linka.
Co do instalacji to może by zrobić coś w stylu Alfy 156 włącznik pod fotelem i mała dioda z boku i po krzyku,
byle by odpowiedni prąd w wiązce był i odpowiedni bezpiecznik.
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM

BlackV6

  • Gość
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2011, 08:11:16 am »
Ehh mam ten sam problem ,mianowicie dziwnie skonfigurowany samochód heh navi,xenon,skora i brak podgrzewania foteli ,wsiadając do auta z rana tyłek w powietrzu bo trochę ciągnie zimnem :) ,ale wracając do tematu czy ktoś zastanawiał się czy zamiast podgrzewanych siedzien zamontować webasto ?

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2011, 19:49:14 pm »
Po bezusilnej próbie znalezienia wątku na naszym forum poszedłem po rozum do głowy i znalazłem bardzo ciekawy wątek na forum z kraju Jag'a i Królowej Elżbiety.
Użytkownik założył sobie w swoim X-sie podgrzewane fotele z przodu i tyłu na bazie mat MSH-50 dostępnych do kupienia w zestawie zrób to sam za jedyne 280PLN + przesyłka(komplet na dwa fotele przednie lub kanapę tylną).
Jak tylko wrócę do kraju (za 4 tygodnie) to się pokuszę o instalację. Bazując na podpowiedziach kolegi z Anglii zabiorę się za montaż, wyniki i fotki umieszczę tutaj.
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM


IHP

  • Gość
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2011, 20:28:20 pm »
Link nie działa >:(

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2011, 20:56:22 pm »
No to skoro się już linkami raczymy to wcześniej wspomniany kolega z Wielkiej Brytanii x-dave zamieścił też zdjęcia jak to ustrojstwo zamontować na naszych fotelach:
http://www.jaguarforum.co.uk/viewtopic.php?f=14&t=7221&start=45
na stronie 2 tego samego wątku jest również pictorial z montażu paneli grzejnych na tylnej kanapie.  :-super
x-dave zamontował swoją instalację z dorobioną i udostępnioną na forum (schemat pdf)  płytką układu scalonego, która po podłączeniu do oryginalnego panela na desce rozdzielczej działa podobnie jak w oryginalnym jagu z jedyną różnicą, że instalacja działa po przekręceniu kluczyka do pozycji II i nie posiada wyłącznika czasowego.
 
szacun dla x-dave :-K
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM

Monster27

  • Gość
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:50:23 pm »
witam. dziś robiłem przekładkę z welurów na skórę więc miałem okazję na zabawę z kablami. powiem tak. wiązka kabli w moim kocie z 2002 roku była pełna. więc nie widzę powodu czemu w innych jaguarach miałoby być inaczej. miałem wersję z podgrzewanym welurem z poduchami z ręcznym sterowaniem. Teraz mam skórę z poduchami elektrycznie sterowaną ale bez grzania.  w wolnej chwili przerzucę maty grzewcze bo powiem szczerze że to nie jest takie straszne na jakie wygląda :) :-super . do modułu idą po dwa kabelki do każdej wtyczki (oparcie, siedzenie) Najwięcej zabawy jest ze zdejmowaniem poszycia.. ale skoro ktoś to złożył to da się rozłożyć..  :-tylko a więc podsumowując.. Wiązka przewodów szła pełna... nie widziałbym sensu cięcia kosztów w Jagu..

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2017, 16:58:21 pm »
czy ktoś ma może kontakt do tego pana? :)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 17:49:26 pm wysłana przez MicGin »
krecik-adas

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2017, 20:20:24 pm »
adas masz pełną skrzynke

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: X-Type bez podgrzewanych foteli
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2017, 00:43:28 am »
Dzięki, nawet nie zauważyłem, że jest limitowana pojemność ;)
krecik-adas