Autor Wątek: Zimno  (Przeczytany 3176 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Zimno
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 20, 2017, 23:44:11 pm »
Może byc i pompa ale raczej na 90% łapał by momentalnie temperature, szczegolnie na postoju. Dziury tu i ówdzie napewno nie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Sobo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Kocham to forum
Odp: Zimno
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 21, 2017, 00:01:03 am »
Trochę mnie uspokoiles jutro o to już dziś próbuje wyjąć pompę.Dajcie jakieś wskazówki jak macie

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Zimno
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 21, 2017, 11:38:01 am »
Zestaw kluczy grzechotką 1/4 do zluzowania napinacza paska oczywiście na początku płyn zlać. Niespodzianek nie ma.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Sobo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Kocham to forum
Odp: Zimno
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2017, 20:44:31 pm »
No dzięki już się brałem za klucze i zobaczyłem wyciek nad pompą wąż był poluzowany obiemka klucz7i nie kapie. Powiedzcie dlaczego nagrzewnica nie wpuszcza do siebie plynu.Na odpalonym silniku zdiolem węże i płyn lec i czyli elektro puszcza płyn czy nagrzewnica ma swój osobny odpowietrznik?

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Zimno
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 21, 2017, 21:49:40 pm »
Czy też mam się czepić elektrozaworów jeżeli u mnie system działa praktycznie na zasadzie 0-1 Jak wyłączę ogrzewanie to leci zimne jak dam na maxa temperaturę to leci ciepłe aż się usiedzieć nie da a zmniejszając tylko trochę temperaturę znowu leci zimne powietrze. Czasami też mając max temperaturę z nawiewu po jakimś czasie potrafi lecieć chłodne powietrze więc wystarczy obniżyć temperaturę na wyświetlaczu i ponownie ustawić na max i znowu będzie ciepło
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline Sobo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Kocham to forum
Odp: Zimno
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 21, 2017, 22:36:06 pm »
No dziwne to coś, u mnie leci tylko zimne przy maxie ,mam nadzieje że po odpowietrzeniu ukladu bedzie ciepło, a jak
 u ciebie z cieczą chlodniczą jest ok?

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Zimno
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 21, 2017, 23:03:24 pm »
Nie mam problemów z temperaturą silnika, nagrzewa się szybko i trzyma równo, w zbiorniczku płynu mam cały czas po środku skali
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Zimno
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2017, 01:59:54 am »
Czy też mam się czepić elektrozaworów jeżeli u mnie system działa praktycznie na zasadzie 0-1 Jak wyłączę ogrzewanie to leci zimne jak dam na maxa temperaturę to leci ciepłe aż się usiedzieć nie da a zmniejszając tylko trochę temperaturę znowu leci zimne powietrze. Czasami też mając max temperaturę z nawiewu po jakimś czasie potrafi lecieć chłodne powietrze więc wystarczy obniżyć temperaturę na wyświetlaczu i ponownie ustawić na max i znowu będzie ciepło
Jeśli chodzi o dwa pierwsze zdania, to wg mnie jest normalne. Klimat jest sterowany automatycznie poprzez czujnik temperatury, więc jak grzejesz na max do np. 26 st. w kabinie, to jak zadasz temperaturę na np. 20 st. to automat użyje maksymalnego chłodu do jak najszybszego obniżenia temperatury (nawet użyje kompresora klimatyzacji). Taki scenariusz będzie zawsze przy dużej różnicy między temp. zadaną i temp. powietrza w kabinie. Jak różnica jest mała, to leci bardziej "średniociepłe" powietrze. Trzeba pamiętać po tym, że na wyświetlaczu zadajesz żądaną temperaturę a nie określasz jak ciepły ma być strumień powietrza, bo to już jest sprawa dla automatyki. To nie działa tak jak pokrętło w samochodach z ręcznie sterowanym nawiewem.
Jeśli chodzi o dwa ostatnie zdania, to nie jest wg mnie normalne.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
By³: S-Type 2.7d Sport