Autor Wątek: Brak katalizatora a nierówna praca/nie pali na wszystkie cylindry  (Przeczytany 1283 razy)

Offline aro415

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Brak katalizatora a nierówna praca/nie pali na wszystkie cylindry
« dnia: Październik 14, 2017, 18:27:20 pm »
I jeszcze raz ja!!

Mam w niezłej cenie do kupienia S type, ma kilka problemów ale to nie problem ;)
Najbardziej zastanawia mnie jednak to że sprzedający mówi mi że auto raz pracuje okej, a innym razem nierówno, i mechanik powiedział mu że to przez wywalony katalizator. Sondy mają złe odczyty i samochód wariuje.
Prawda to? Przerabiał ktoś już taki przypadek?

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Brak katalizatora a nierówna praca/nie pali na wszystkie cylindry
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2017, 20:34:57 pm »
Równie dobrze może być to przepustnica. Albo bierze fałszywe powietrze, albo zacina się mechanizm lub sterownik. Sprawdź najpierw to. To jest słaby pkt. 3,0 jak zawory klimy. Też sprawdź, bo możesz mieć z nimi problemy.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline Zalasso

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Brak katalizatora a nierówna praca/nie pali na wszystkie cylindry
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2017, 09:50:31 am »
Wywalony raczej nie, bo sam kupiłem S-Type'a z uszkodzonym wywalonym katalizatorem i pracował równo. Jak co to może być stopiony w środku. Jak raz pracuje ok a innym razem nierówno to miałem podobnie gdy cewka mi nawaliła.

Offline aro415

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Brak katalizatora a nierówna praca/nie pali na wszystkie cylindry
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2017, 11:42:32 am »
Ja niejeden samochód bez kata miałem i nigdy takich cudów nie było, ale myślę  :-tylko
Sam obstawiam na cewkę, świece, przepływkę albo jakiś czujnik. Zaraz jade go oglądać to sienie mniej więcej okaże o co sie rozchodzi