Autor Wątek: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.  (Przeczytany 2349 razy)

Offline kris84

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Co to za jazda bez kotka na masce
Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.
« dnia: Październik 08, 2017, 13:24:08 pm »
Witam wszystkich mam mały problem w swoim kotku. Mam go od niedawna i jest to wersja USA 3.0 V6 Manual z 2003 roku. Wczoraj chciałem podpiąć tylne obrysówki bo mi nie świeciły a że nie było oryginalnych kostek więc wpiąłem się w instalację lamp tylnych. Teraz łapie mi gdzieś lewy prąd i po włączeniu świateł postojowych żarzy się też żarówka od przeciwmgłowych na obu lampach, dzieje się tak nawet po odpięciu obu obrysówek od instalacji. Komputer pokazuje mi awarię lewego tylnego światła postojowego i stopu. Aha jeszcze po włączeniu tylnych świateł przeciwmgłowych lewa lampa całkiem gaśnie. Czy to może być jakiś przekaźnik lub bezpiecznik ??????:-wstyd Proszę pomóżcie bo jestem nowy na tym forum :-help :-cry

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2017, 13:33:08 pm »
Witaj, wszystkie Jagi mają odwrotnie jak pozostałe samochody i sterowanie idzie przez masę nie plus. Dodatkowo mają problemy z masą. Jak podłączałeś musiałeś naruszyć gdzieś podłączenie masy i nie styka. Sprawdź dokąd idzie masa przy lampie i może być skorodowane połączenie gdzieś pod śrubką. Po za tym ///////////jagi mają sterownik, który wyłapuje spadki napięcia, więc jak podłączysz obrysówki może je odczytać jako uszkodzona żarówka. Sprawdź czy na pewno masz sterownik do wersji z obrysówkami. Może dlatego były odłączone.  :- pojecia  :-bry
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline kris84

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Co to za jazda bez kotka na masce
Odp: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2017, 13:45:21 pm »
Dzięki za info :-thank Dziś już nie będę grzebał bo jest Niedziela i z doświadczenia wiem że w takie dni się nie robi :-wings. Ale jutro z samego rańca zabiorę się do roboty.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2017, 13:46:50 pm »
zaraz mecz kocie może poczekać   :-10points  :-yipee
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2017, 14:43:00 pm »
Zapoznaj się ze schematami dostępnymi na forum.Co do masy masz ją dokręcona do tylnego pasa pod plastykowa osłoną.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline kris84

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Co to za jazda bez kotka na masce
Odp: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r. Odświeżam temat.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2017, 12:11:34 pm »
Witam ponownie. Nadal mam problem z lewą lampą. Przeczyściłem i dokręciłem wszystkie masy które znajdują się w bagażniku rozprułem wiązkę, przepatrzyłem wszystkie kable które idą do wtyczki od lampy czy nie są gdzieś uszkodzone i nadal nic :-K ??????. Światła postojowe i stop wciąż słabiej świecą jak włącze przeciwmgłowe to cała lampa gaśnie. Już naprawdę nie mam żadnych pomysłów i chyba bez dobrego elektryka się nie obejdzie. Zapoznałem się też ze schematem elektrycznym dostępnym na forum ale nie umiem odczytać które to są bezpieczniki odpowiadające za tylne lampy i gdzie się znajdują :- pojecia :-wstyd.  Błagam pomóżcie :-cry :-help :-help

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2017, 18:19:17 pm »
Lampy masz sterowane z tylnego modułu REM minusem sam element masz zamontowany w bagażniku po prawej stronie  po zew stronie blachy do której jest dokręcony moduł hamulca elektrycznego  ,plusów jest kilka . Schematy są przejrzyste ,w kółkach po prawej masz podany obwód zasilania. Np masz 45 patrzysz na dół kartki na której stronie ten obwód się znajduje będziesz miał tak samo pokazane w kółku . Przechodzisz na daną stronę szukasz 45 i masz obwód ,sprawdzasz w której jest skrzypce i jaki nr i wartość bezpiecznika go zabezpiecza. Dodatkowo masz podane kolory przewodów. Proste.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 19:10:35 pm wysłana przez MicGin »
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2017, 23:53:51 pm »
Sprawdź wszystkie bezpieczniki, zwłaszcza te w skrzynce w bagażniku. U mnie podobne cyrki się zrobiły jak zrobiłem zwarcie, bo chciałem wymienić żarówkę z tyłu  i dotknąłem ramką z żarówkami karoserii (nie odłączyłem wcześniej złącza od ramki :-nuts )
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline kris84

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Co to za jazda bez kotka na masce
Odp: Problem z lewą tylną lampą Jaguar S Type 2003 r.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2017, 10:08:02 am »
Dziękuję wszystkim za pomoc :-R :-thank :-thank. Okazało się że spalony był bezpiecznik F57 10A znajdujący się w skrzynce w bagażniku. dopiero po podpowiedzi kolegi boodzio2 rozkminiłem schemat i doszedłem do przyczyny. Także jeszcze rac WIELKIE DZIĘKI :-tylko :-thank