Autor Wątek: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota  (Przeczytany 3767 razy)

Offline stachu071

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« dnia: Grudzień 08, 2015, 14:34:51 pm »
Czołem wielbiciele kotków!
Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Od jakiegoś czasu borykałem się z problemem z centralnym zamkiem.
Chodzi konkretnie o zamykanie i otwieranie z pilota. Sam zamek centralny przy otwieraniu i zamykaniu kluczykiem w drzwiach działa. Czasami działało otwieranie innym razem było słychać tylko "BIIP" tak jakby drzwi były otwarte, a z kluczyka ręcznie normalnie się zamykało otwierało. Działo się tak w zależności od humoru kota, np. pod domem nie działało ale 500m dalej pod sklepem już tak.

Teraz umarło całkiem. Przy skanowaniu komputerem nie udało się połączyć z security control module, który umiejscowiony jest pod skrzynką bezpieczników w bagażniku.

Zamówiłem drugi moduł z allegro o dokładnie takim samym symbolu, zakodowałem kluczyk i dalej nie działa. Jedyną reakcją jest BIIP, bez względu czy otarcie, zamknięcie czy bagażnik lub światła.
Baterie w pilocie wymienione. szyby pozamykane, drzwi podomykane, bagażnik też zamknięty.

Jakieś pomysły gdzie tkwi szkopuł? Przeczucie mówi mi, że może to być jakaś pierdoła...tylko pomysłów brakło

Proszę o pomoc.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2017, 13:49:02 pm »
Czołem,
Odgrzewam temat z pytaniem czy autorowi udało się namierzyć problem.
Od wczoraj mam dokładnie ten sam problem. Tzn raz na jakiś czas pilot zamiera, ostatnie pół roku, do wczoraj działał idealnie ...
Parę dni temu demontowałem tylną kanapę i oparcie, może coś się zruszyło w okolicy tylnych skrzynek bezpieczników. Oczywiście za chwilę wybieram się poszarpać instalacją w tamtej okolicy ale nadzieje na sukces mam raczej mizerne.
Piotr

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2017, 15:07:38 pm »
Czołem,
Przed chwilą centralny zaczął współpracować. Przyczyna niedziałania była dość prozaiczna, rzekłbym wstydliwa. Wystarczyło wymienić baterie CR2016 na nowe. Trochę to dziwne bo przed wymianą zmierzyłem napięcie obu baterii miernikiem i dla każdej wskazywało 3V jak drut - na tej podstawie założyłem że baterie są OK. Widać obciążenie pilotem sprawiało że napięcie musiało "siadać" poniżej wymagań. Ale pytanie do Stacha071 pozostaje aktualne ...
Piotr

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2017, 08:00:29 am »
p123 , ja juz pzresrtaem  wierzy co wa
I love and hate Jaguars

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X308 4.0 & X308 XJR
Odp: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2017, 12:27:15 pm »
 :- pojecia To chyba jakaś głębsza myśl. Nie rozumiem ale  :-za
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 16:23:57 pm wysłana przez MicGin »

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:22:52 am »
Tanie baterie w pilocie nie będą działać poprawnie, nawet jeżeli pokazują wysokie napiecię bez obciążenia.
Ponadto 3V to mało, bez obciążenia powinno być 3.2-3.3V.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2017, 17:05:31 pm »
Ostatnio miałem zagwozdkę z pilotem centralnego w swoim drugim aucie, przestawał łapać. Jak mu się umyślało.
Ma 2Xcr2016. Miernik pokazywał równe 3V i też myślałem już że to sterownik.
Ale potestowałem jeszcze i okazało się że jednak baterie.
Po wymianie jak ręką odjął.
Cóż, baterie litowe już tak mają, że jak padają to robią to raczej nagle.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2017, 16:51:40 pm »
Odgrzeję temat, co prawda sprzedałem już x308, ale jeszcze będzie u mnie do końca miesiąca i obiecałem kupującemu że spróbuję naprawić centralny zamek.
Z pilota się nie otwiera ani nie zamykają drzwi, natomiast działa zamykanie i otwieranie bagażnika i klapki wlewu paliwa, z pilota działa również świecenie świateł. Oraz migają kierunki podczas wciskania otwórz i zamknij.
Wymieniłem moduł, zaprogramowałem piloty i nadal to samo.
Kluczykiem da się otworzyć i zamknąć tylko drzwi kierowcy.
Mam jeszcze pomysł taki że siłownik drzwi kierowcy jest uszkodzony - czy on steruje zamykaniem reszty drzwi ?
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: X308 - problem z centralnym zamkiem na pilota
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2017, 18:19:26 pm »
To odpowiem sam sobie. I zostawię dla potomnych.
Pod tylnym siedzeniem z prawej strony jest bezpiecznik od centralnego nr 2 15A, przepalało go. Powodem był chyba siłownik lub co tam innego jest w zamku w drzwiach przednich prawych. Wymieniłem cały zamek z elektryką i działa.
Przy okazji dowiedziałem się że jest też przekaźnik do centralnego więc jak by u kogoś nie działało to można też sprawdzić. Znajduje się pod tylną kanapą od strony lewej.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.