Autor Wątek: sworzeń wahacza przód - z jakiej firmy?  (Przeczytany 7367 razy)

Offline bizarx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham mojego kota
sworzeń wahacza przód - z jakiej firmy?
« dnia: Wrzesień 13, 2017, 00:14:34 am »
Cześć,
Tak jak w temacie, chciałbym was zapytać ( wiadomo osób, które wymieniały ten sworzeń ) z jakich firm używaliście ten element przy wymianie i czy były jakieś problemy z nim, przejechało już x km i dalej jest wporządku

Posiadam S-type z początku 2000 roku, 3.0 v6 175KW i z 5 miesiące temu wymieniłem ten sworzeń przedni po jednej stronie tylko.
Auto nie przejechało chyba 4 tysiecy km od tego czasu (bo w miedzy czasie jeszcze "leżakował" w warsztatach na innych naprawach elementów które były wadliwe w dniu kupna kocura)

I właśnie ten sworzeń już ma luzy. Jest jakaś mała szansa ze był uszkodzony od początku, bo mechanik mówił mi, że nie sprawdzał go dokładniej przed zamontowaniem bo nie spodziewał się, że nowy będzie miał jakiś problem i będziemy go reklamować ( większość napraw wykonuje u jednej osoby ), ale stąd moje pytanie i ten temat bo może macie jakieś sprawdzone i godne polecenia :) .

Nie chciałbym ponownie kupować czegoś co jest ogólnie kiepskiej jakości, bo drogi mamy jakie mamy i tego nie przeskoczymy :/

Ja kupiłem ten sądząc, że firma meyle może być sensowna :
http://www.iparts.pl/czesc/sworzen-wahacza-meyle-18160100001,0-144-18160100001-727594.html

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: sworzeń wahacza przód - z jakiej firmy?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:44:28 am »
MEYLE jest firmą sensowną jeśli na końcu indeksu ma litery HD.

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: sworzeń wahacza przód - z jakiej firmy?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:29:25 am »
przy zawieszeniu najlepiej inwestować w lemfordera, jakość oryginału, ceny oczywiście są spore ale i tak sporo taniej niż oryginalne jaguara, Mayle to średnia półka, dobra firma, dziwne że taka lipa wyszła, ale tak jak napisał kolega najlepiej Mayle HD kupować właśnie.  Nie zastanawiaj się i kupuj lemfordera jak jest, no i raczej iparts jest jednym z droższych sklepów w necie, nie wiem czy wiesz

Offline bizarx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham mojego kota
Odp: sworzeń wahacza przód - z jakiej firmy?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2017, 06:34:41 am »
Tego nie wiedzialem ze iparts jest jednym z drozszych.
Co do sworznia jak szukalem na necie to nie znalazlem nigdzie z lemforda. Chyba ze ma ktos namiar na sklep, ktory by posiadal w asortymecie ten sworzen meyle z ideksem HD albo wlasnie lemforda

Offline patryk5250

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: sworzeń wahacza przód - z jakiej firmy?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2017, 20:21:56 pm »
Lemforder był kiedyś dobry teraz to jak większość na rynku firma  która pakuje wyroby innych tańszych producentów w swoje opakowania i jak ktoś zachwala to polecam popracować kilka lat przy tych produktach i jest idealne porównanie. Tak samo np ja elementy Delphi i Mooga są robione w jednej fabryce a inne opakowania i cenna inna.
Było; Audi A6 C5 2.4 V6, MB W220 4.0 V8 CDI
Jest: Jaguar S-Type 4.0 V8

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: sworzeń wahacza przód - z jakiej firmy?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2017, 20:55:37 pm »
Jak duża jest różnica w cenie zamiennika nawet najdrozszego jak lemforder w porównaniu do oryginału? Oczywiście w przypadku tego sworznia?

https://sklep.intercars.com.pl/szukaj/sworznie-wahaczy-11501/?search_type=products faktycznie nie ma wyboru...


Tak czy inaczej poprostu trafiłeś na bubla skoro auto więcej stało jak jeździło. U mnie w x300 łącznik z sidema też się szybko rozlecial, bardzo szybko. Czasami tak jest...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 21:03:37 pm wysłana przez msiwow »