Autor Wątek: Problem brak mocy nie wchodzi w obroty  (Przeczytany 6687 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Problem brak mocy nie wchodzi w obroty
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 04, 2017, 14:30:52 pm »
po wystawieniu emulatora i resorcie wszystko jest ok :)
Czy "resorcie" znaczy restarcie bądź resecie, bo nie bardzo wiem o co Ci chodzi???
Ale ja bym na 100% obstawiał, że nie załatwi to sprawy. Ja miałem zakładany jakiś tam "cudowny" programowalny emulator Acon Agis i nie dał rady... Mówię w odniesieniu do Jaguara w wersji amerykańskiej, a nie zwróciłem uwagi czy też masz kota z rynku US. Jeżeli tak, to nie wróżę sukcesu. w najlepszym przypadku 1000km  i zapali się "magiczny" check ponownie...
Sam się motam z tym tematem od dawna i znalazłem w sumie 2 rozwiązania, które mogą zadziałać. Pierwsze, to jak ktoś ogarnia dobrze temat przelewu mechanicznego powrotu paliwa, a druga sprawa, to wymontowanie całej instalacji i zamontowanie nowej w firmie lpgtech.pl. Rozmawiałem już z nimi i ze starej instalacji co najwyżej zgadzają się na pozostawienie zbiornika gazu, a resztę chcą mieć swoją. Koszt nowej kompletnej instalacji to wydatek 4000PLN i to jedyny powód, który mnie powstrzymuje przed radykalną decyzją o zmianie instalki BRC na nową z LPGTECH...

PS. Ponad rok temu poznałem kolesia z naszego forum, który miał Jaguara prawie 100% idento z moim (czyli amerykana z silnikiem 3.0 w automacie itd) tylko o 1 rok młodszego od mojego egzemplarza. I u niego ta instalacja działała prawie od samego początku bez problemu. Tzn. po drugiej regulacji już się check nie wyświetlił. To są dane za niecały rok użytkowania kota, ponieważ od kilku miesięcy kocur jest już w innych rękach.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline kleber

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Problem brak mocy nie wchodzi w obroty
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 04, 2017, 16:45:08 pm »
da sie to zrobić dobrze bo ja mam Jaga z 2007 roku co prawda europa ale to moim zdaniem nie ma znaczenia i jest git. Mam zrobiony mechaniczny przelew i dodatkowo założony emulator.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Problem brak mocy nie wchodzi w obroty
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 07, 2017, 15:57:51 pm »
A właśnie jest duża różnica pomiędzy wersją US i EU. Wersje EU jeszcze czasami są ogarniane, ale US to inna (dużo trudniejsza "para kaloszy"). Ja znam naprawdę tylko jedno auto w wersji US, w którym nie palił się check i nie było problemów w trakcie użytkowania (tzn. problemów z odpalaniem na PB i LPG, szarpania na PB i LPG, gaśnięcia na PB i LPG, falowania obrotów na PB i LPG itp.).

Powyższy przypadek opisałem w poprzednim wątku.

Być może jest jeszcze jedno miejsce, które potrafi zrobić przelew, ale to będę wiedział dopiero za czas jakiś. Na razie jest to w fazie testów na innym aucie i ponoć około 3 tygodnie jeździ bez wyświetlania się checka...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline kleber

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Problem brak mocy nie wchodzi w obroty
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 07, 2017, 20:02:26 pm »
a co ma takiego USA czego nie ma EU

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Problem brak mocy nie wchodzi w obroty
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2017, 12:31:05 pm »
Nie wiem, ale to dotyczy norm spalania, bo na Stany były najprawdopodobniej kierowane auta wyposażone w bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.
WIem na 100%, że te wersje się różnią, bo od samego początku pojechałem montować do warsztatu co "mieli" rozpracowanego niby X-sa takiego jak mój, a potem okazało się, że to jest jednak wersja europejska i  doopa. A przed montażem byłem zapewniany, że oczywiście dali sobie radę, że 3 dni walczyli i rozpracowali auto takie jaki moje...
No, ale niestety mój kociak wywalał błędy i nie pracował dobrze przy tym strojeniu co miał w wersji EU.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: Problem brak mocy nie wchodzi w obroty
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2017, 20:49:55 pm »
Nie wiem, ale to dotyczy norm spalania, bo na Stany były najprawdopodobniej kierowane auta wyposażone w bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.
chyba raczej odwrotnie :)
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Problem brak mocy nie wchodzi w obroty
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 08, 2017, 22:41:07 pm »
Byś sie zdziwił. Np. w Kaliforni...z tamtąd tak naprawde zaczęły sie eko "gadżety" w autach
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2017, 23:59:18 pm wysłana przez MicGin »
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8