Autor Wątek: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator  (Przeczytany 1860 razy)

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« dnia: Sierpień 23, 2017, 16:41:17 pm »
Wiec tak, wymieniłem amortyzatory,końcówki wszystkie tuleje (poliuretan) a wciąż z lewego tylnego koła dochodzą stuki. Ktoś ma jakieś pomysły? Byłem ba stacji diagnostycznej i stwierdzili ze nigdzie nie ma żadnego luzu.

Teraz sprawa alternatora otóż wymienili mi wczoraj regulator napięcia oraz szczotki gdy auto odpali sie po nocy kontrolka sie nie zapala natomiast gdy auto sie rozgrzeje (do połowy skali) kontrolka wyskakuje ponownie i żadne gaszenie silnika nie pomaga . Patrzyłem już czy gdy włączę lub wyłącze klime to jest jakaś różnica lecz jej nie ma. Ładowanie sprawdzałem 14,2-14,5 po włączeniu klimy, podgrzewania szyb spada 13,2-13,7
Lubelscy fachowcy twierdzą , ze szczotki musza sie ułożyć lecz nie bardzo chce mi sie w to wierzyć...
Wiem ze temat alternatora był poruszany wiele razy lecz za chwile czeka mnie trasa 3 tys km i nie chce aby jaguś świrowal.
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieæ fantazjê
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2017, 17:56:22 pm »
A stabilizator sprawdzałeś ?? To też potrafi tłuc, z tego co pamiętam.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2017, 19:00:29 pm »
Miałem na myśli ze wymieniłem laczniki stabilizatora tył (a nie końcówki) Próbowałem bujać autem łapiąc za stabilizator i nic nie było słychać.Moze to te "tuleje" co sanie trzymają?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2017, 19:36:19 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2017, 20:56:14 pm »
Moga tłuc gumy na stabilizatorze, amortyzator lub jego poduszka, bądź dolna tuleja przy mocowaniu.

Co do alternatora. Ogólnie ladowanie masz spoko. Spada dość mocno po wlaczeniu ogrzewan szyb ale powiedzmy, żeteż do przyjecia.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to puchnie być może minimalnie stojan po nagrzaniu i sie pakiety rozłaża ze tak powiem.

Jak Ci sie nie pali to z tluczeniem zapraszam do mnie poczatkiem września, bedzie można juz wjechać na warsztat
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2017, 21:33:55 pm »
Amory nowe gumy stabilizatora tez nowe poza tym problem jest tylko z lewym tylnym kołem. Reszta jest Ok. We wrześniu mnie nie ma bo wakacje sobie robię :p
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 10:10:58 am wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2017, 22:10:14 pm »
A poducha amora zmieniona? Zdejmij jeszcze zacisk i zobacz czy klocki nie sa luźne. 2x mialem przypadek - co prawda po puszczeniu hamulca tlukl klocek ale jak sa mocno rozbite to może tłuką i na dolkach
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2017, 03:03:58 am »
Sprawdziłem to podczas jazdy przed chwila..gdy wciskam hamulec tłuczenie ustaje puszczę to tłucze znowu. Zmieniałem 3 tys temu tarcze i klocki do tego włożyłem zestaw naprawczy prowadnic. Driver  skoro tak to co z tym zrobić?

Poduchy amora z tylu? Przecież tam na grze przy mocowaniu amora jest guma a na dole tuleja
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 10:11:08 am wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2017, 07:44:01 am »
Właśnie o tej gumie na gorze mowie. Co do hamulców to zdarza sie że klocek nie trzyma wymiaru, a niektóre majstry na to nie patrza tylko wkładaja i tyle. Nie obchodzi go to że być moze jest za luźny i bedzie latał po zacisku.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Eppic

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • ;)
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2017, 20:39:14 pm »
Definitywnie to wina klocka. Dziś znowunpatrzylem co sie dzieje gdy wcisnę hamulec. I oczywiście następuje bloga cisza. Jak znajdę troche czasu to sie tym zajmę , a do Ciebie odezwę sie jakoś pod koniec września
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 20:58:19 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.1 v6 ;)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Tyl zawieszenie tlucze oraz pytanie o alternator
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2017, 22:50:05 pm »
Zdejmij zacisk tak jak mowilem, obadaj czy klocek w jarzmie luźny. Jak tak to można brzegi mlotkiem potluc. Chyba ze od samego rantu jest warstwa scieralna to zostaje kupić nowe klocki
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8