Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Elektryka

(1/7) > >>

Genera³ Lee:
Witam serdecznie.

Wziąłem się troszkę za dopieszczanie wnętrza swojego XJ'a. Docelowo chciałbym, żeby absolutnie wszystko w nim działało (każda żaróweczka, przełącznik itp.). Niestety lista braków w tej kwestii jest dość długa, a i nie obyło się po drodze bez komplikacji, ale już przechodzę do rzeczy:

1. Nie działa podgrzewanie siedzeń. Bezpieczniki wszystkie są ok, a więc zakładam, że wina leży gdzie indziej. Wertując wykładzinę pod dywanikiem kierowcy zauważyłem jedną niepodpiętą wtyczkę, której zdjęcie załączam. Myślicie, że to może być przyczyna niedziałającego podgrzewania? Jeśli tak to gdzie ją podpiąć? W skrzynce sterowania fotelem nie ma już wolnych gniazd :/

2. Nie działają żaróweczki w przyciskach (światła awaryjne, przeciwmgłowe, przełącznik oświetlenia kabiny itp.). Udało mi się dostać do żarówek w przełączniku świateł awaryjnych i ją wyjąć. I tutaj mam kolejne pytanie - czy w reszcie przycisków są takie same żarówki, czy inne? A w panelu sterowania klimatyzacją?

3. Zdjąłem tą osłonę pod kierownicą, bo niestety "latała" tam "rura" od nadmuchu na nogi kierowcy. Czy ona nie powinna być do czegoś przykręcona? Rozglądałem się i nie mam pomysłu do czego powinna być przymocowana. Jakieś sugestie?

4. Przy przekręcaniu kluczyka do pozycji zapłonu słychać było "brzęczenie" z okolic nóg pasażera. Po zdemontowaniu osłony znalazłem taki mini nadmuch. Ktoś wie do czego on służy? Spotkał się ktoś z takim "brzęczeniem"? Jakieś sugestie co z tym zrobić? :)

sebek1111:
Nie grzejace siedzenia to najczesciej przerwana mata grzewcza w siedzisku, da sie to polutowac po znalezieniu przerwy.
Co do zarowek to w zaleznosci od ptypu przycisku sa rozne zarowki, w panelu ogrzewania to juz wogule sa z 3 rozne zarowki. Ogulnie typow zarowek jest w XJ40 multum. Ja ogolnie dobieralem podpasowywalem, lutowalem, takze temat jest dosc trudny.

Co do latajacej rury, to z tego co pamietam, to powinna byc ona przytwierdzona do oslony ktora sciagasz.

Ten mini nadmuch to czujnik temperatury, jeden z wielu czujnikow klimatronika.

Genera³ Lee:
W takim razie od czego moze byc ta wtyczka? Nadmiarowa? ;)

sebek1111:

--- Cytat: Generał Lee w Lipiec 27, 2017, 13:31:38 pm ---W takim razie od czego moze byc ta wtyczka? Nadmiarowa? ;)

--- Koniec cytatu ---

A gdzie ta wtyczka jest? Przy progu? Pod ta pokrywa przy folelu? Zrob zdjecie przycisków od foteli.  Pewnie jest od jakiegos modulu, typu pamiec foteli ktorej nie posiadasz. Ktory to rok auta, wtyczki wygladaja jak po 93 roku.

Genera³ Lee:
Wtyczka jest przy progu od strony kierowcy. Pamięć fotela kierowcy jest i nawet działa. Ten przycisk odsuwania fotela do wysiadania też działa. Jedyne co nie działa to podgrzewanie foteli, dlatego myślałem, że to moze byc od tego. Rok produkcji to styczeń '93.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej