Autor Wątek: Felgi od S-Type do X-Type  (Przeczytany 3748 razy)

enter84

  • Gość
Felgi od S-Type do X-Type
« dnia: Styczeń 11, 2014, 12:45:05 pm »
Witam!
Panowie możecie mi powiedzieć dlaczego felgi Od Jaguara S-Type nie pasują do X-a.Chodzi o to że po założeniu tylne felgi ocierają o element zawieszenia.Przecież bazują na ty samym (chyba) zawieszeniu.
Chodzi konkretnie o te felgi:

Z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 03:51:26 am wysłana przez Choina »

cziff

  • Gość
Odp: Felgi od S-Type do X-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2014, 13:07:59 pm »
Cześć, felgi mają różną wartość odsadzenia i dlatego nie pasują.

moryc25

  • Gość
Odp: Felgi od S-Type do X-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2014, 13:28:38 pm »
Karol ma racje. Odsadzenie felgi to inaczej "ET":
mniejsze ET - "wydłuża" oś (rozsuwa koła), a jak za małe to gumy trą o błotniki.
większe ET - obręcz trze o hamulec a gumy o amory

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Felgi od S-Type do X-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:14:22 pm »
Dokładnie , atak dla  x type ET to 52 .
Założyłem z ET 48 i daję radę .Ale 45 już wystają za nadkole- sprawdziłem.

pozdr.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Felgi od S-Type do X-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2014, 13:18:51 pm »
Ja jeżdze 8,5x18 cali i ET 35 i mi nic nie wystaje. Feli OZ Palladio.

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Felgi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2014, 19:30:53 pm »
Może ktoś mi podpowie czy felgi 16" o osadzeniu ET40 będą pasować do Iksa? :-gwizd Chodzi mi dokładnie o te http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-dezent-6-1-2jx16h2-et40-i3871593153.html potrzebuje jakichś 16-tek na zimę i te mi się rzuciły w oczy właśnie :)

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Felgi od S-Type do X-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2014, 22:00:21 pm »
Będą pasować.

Offline Jacek90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Felgi od S-Type do X-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2017, 20:35:03 pm »
Rozumiem, że ze względu na osadzenie felgi od S-type nie pasują do X-type, ale czy jest jakiś sposób by to przeskoczyć? Dystanse albo niski profil opony? Mam na myśli oryginalne 17" Antares od S-type, które pomimo offsetu 60, jakoś siedzą w X-type. Znalazłem X-type na aukcji, który ma właśnie takie felgi. Postaram się załączyć zdjęcia. Wie ktoś coś więcej na ten temat?

Wg informacji, które znalazłem na jaguarforum.com wystarczy że felga ma rozmiar maksymalnie 7.5" i powinna pasować. Ewentualnie odpowiedni dystans, który odsunie ET60 od piasty. Czy dystans 5mm wystarczy?
Co do poprzednich wpisów w tym wątku, to czy ktokolwiek próbował przymierzyć te felgi, czy po prostu każdy posiłkuje się liczbami i stąd werdykty?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2017, 21:09:20 pm wysłana przez Jacek90 »
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
2002 X-Type V6 2.1 manual.

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Felgi od S-Type do X-Type
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2017, 15:30:10 pm »
W przypadku za dużego ET można zastosować dystanse, ale jakbym miał to robić, to jedynie na dystansach przykręcanych do oryginalnych szpilek, a felga przykręcana do szpilek z dystansu. Niestety takie dystanse muszą mieć co najmniej 20-30 mm, żeby szpilka z nakrętką mocującą dystans chowały się w otworze w dystansie. Niektóre alufelgi przylegają do piasty tylko na około otworu na śrubę, a między nimi mają wgłębienia, co może pozwolić na to aby szpilka delikatnie wystawała poza otwór w dystansie. Dołożenie dystansów przelotowych wymaga założenie dłuższych szpilek, co może wiązać się z wymianą nakrętek, lub dokupienie nakrętek przelotowych do kół zimowych, a w przypadku oryginałów alu takich niema i trzeba by albo kombinować z przewiercaniem nakrętek z toyoty, albo kupić przedłużane nakrętki też od toyoty i mieć nadzieję, że będą wystarczająco długie, a jeśli nie, to można odciąć końce i zrobić przelotowe.
Reasumując: da się, ale trzeba się najpierw zastanowić czy warto i czy za te pieniądze nie znajdzie się podobnych felg z odpowiednim ET.
W przypadku samochodów ze śrubami zamiast nakrętek sprawa jest prostsza, bo wystarczy dokupić dłuższe śruby i dystanse.
Jeśli chcesz założyć sam dystans 5 mm, to musisz się liczyć z tym, że o te 5 mm będzie mniej nakręcona nakrętka na szpilkę, a co za tym idzie łatwiej będzie przeciągnąć gwint przy dokręcaniu koła, a wizualnie na pewno nie będzie to wyglądało tak jak na zdjęciach powyżej.
Ja mam u siebie na lato założone felgi z ET 45, 7J szerokości i wydaje mi się, że mniej wystają na zewnątrz niż te ze zdjęcia.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała