Autor Wątek: siedzi z tyłu  (Przeczytany 1185 razy)

Offline Sobo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Kocham to forum
siedzi z tyłu
« dnia: Listopad 14, 2017, 22:06:27 pm »
Siema wszystkim,powiedzcie czy sprężyny tylne i amory z eski 2.5l 2004r pasują do 3.0l przed lifta 2001

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: siedzi z tyłu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2017, 23:30:48 pm »
Witam
Pasować mogą tylko trzeba brać poprawkę na charakterystykę pojazdu tzn waga silnika +ciężar pojazdu . Im cięższy silnik to tył bardziej twardy i odwrotność jeżeli jest lżejszy .

Offline Sobo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Kocham to forum
Odp: siedzi z tyłu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2017, 22:39:44 pm »
czyli dalej niewiele wiem :-\

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: siedzi z tyłu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2017, 23:39:14 pm »
Jeśli chodzi o sam montaż to pasują, a to co pisałem to chodź o charakterystykę tłumienia (wartość) po prostu może być twardszy tył a co idzie z tym pogorszenie komfortu jazy oraz wyrzucanie tyłu na zakrętach zwłaszcza nie obciążonego auta. W wolnej chwili poszukam charakterystyki amorków i dam odpowiedź. Ja osobiście zamontował bym nowe amory po 1 to jest bezpieczeństwo a po 2 używki nie wiadomo w jakim stanie są.

Pozdrawiam Jacek 

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: siedzi z tyłu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2017, 16:01:43 pm »
Ja uwazam ze twardsze sprezynu na pewno nie zaszkodza :) ale czy pasują to trzeba zapytac kogos kto juz wpadl wczesniej na taki pomysl, sam bym zamontowal cos twardszego, ale ceny są zaporowe jesli chodzi o jakies markowe zamienniki
GO HARD OR GO HOME...

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: siedzi z tyłu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2017, 20:54:34 pm »
To źle uważasz, bo sama twardsza sprężyna bez "kompatybilego" amora zaszkodzi i pogorszy właściwości jezdne, w tym przyczepność. Po prostu - twarda sprężyna na standardowym amortyzatorze tylko zmniejszy jego otwarcie. Sztywna sprężyna musi iść w parze z odpowiednio dobranym amorem.

A co do pasowania kompletu (sprężyna + amor) z eski 2004 do przedlifta 2001 - nie wiem ;)