Autor Wątek: "Młody" potrzebuje porady ;) XJ308  (Przeczytany 1570 razy)

LTTB

  • Gość
"Młody" potrzebuje porady ;) XJ308
« dnia: Lipiec 05, 2017, 23:31:13 pm »
Cześć.  No i jestem Wasza nowa świeżynka 😃 Lada moment mam zamiar zakupić swojego pierwszego kota. Jest to przemyślana decyzja i już wiem że zostanie on na dłużej ze mną.  Interesuje mnie 4 litrowka V8. Uwielbiam ich dźwięk 😃 ale mam dylemat. Kupić do remontu i samemu zrobić igłę czy kupić igłę choć nigdy pewny nie będę że nią już jest ;)  Jakby nie patrzeć za ładną sztukę trzeba minimum 20tys położyć wiec nie wiem czy nie lepiej kupić coś do remontu. Bo przynajmniej będę pewny co jest zrobione. No i nawet mam na oku jeden egzemplarz do pracy. Pomijając drobne rzeczy z najważniejszych to wycie skrzyni i wyskakujących błąd P1316.   

  I tu kłaniam się ku Wam ponieważ Wasza wiedzą i doświadczenie jest nie zastąpione w tej kwestii.  Co robić ?  Jakie mogą być koszty tych napraw ?
   Z góry dziękuję za pomoc i odp. Jeśli będę mógł jakoś pomoc to pytajcie.  Na codzień jestem z branży oponiarskiej i mam 25 letnie doświadczenie tutaj wiec zawsze mogę służyć poradą :)

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: "Młody" potrzebuje porady ;) XJ308
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2017, 15:05:49 pm »
Witaj, pierwsze pytanie, grzebiesz coś sam? Jeśli tak, to kupując auto do roboty dołożysz 10-15 "koła, zamiast 20-25. ;)
Tak to jakoś niestety wygląda. A jeśli patrząc w czeluści tego (każdego innego też) samochodu dojdziesz do wniosku że "nasi już tu byli", to koszty mogą być większe :/
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

LTTB

  • Gość
Odp: "Młody" potrzebuje porady ;) XJ308
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2017, 22:20:29 pm »
Tak mogę parę rzeczy porobić:)  Ale jeśli przyjdzie robić remont skrzyni to pewnie wymiekne.  A co sądzicie o tych np błędach p1316 ? Coś poważnego ? Jakieś sugestie ?  A skrzynia raczej remont czy wymiana ? A może głupstwo ?  Auto jeździ równo nie szarpie a na kodzie błędu max 140 niby można jechać a bywa że błąd gaśnie sam.

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 280
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: "Młody" potrzebuje porady ;) XJ308
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2017, 03:14:29 am »
kod p1316  to Misfire czyli gubienie zapłonu i i moze byc wszystko . Najlepiej pojeździć i zobaczyć czy nie  wywali jeszcze innego kodu .  Mogą być cewki , świece , zapchany wtrysk , . i inne sensory dlatego warto pojeździć.
 wycie skrzyni   pierwsze sprawdzić poziom  oleju   i dowiec sie czy nie był zmieniany filtr w skrzyni . czasami  tzw aftermarket   powodują ze  skrzynia  wyje.  Czy wyje na pierwszym  jak jest zimny i mocno przyspieszasz ?
I love and hate Jaguars