Autor Wątek: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3  (Przeczytany 3026 razy)

Offline dzikus2232

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« dnia: Czerwiec 28, 2017, 13:48:22 pm »
Witam jestem przed zakupem tarcz i klockow hamulcowych do kota . moglby mnie ktoś upewnić czy te oto części będą pasowaly http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-ford-mondeo-mk3-jaguar-x-type-i5084902142.html z góry dziekuje za informacje . oraz prosiłbym o link do zamiennika napinacza oraz rolek z góry dziekuje za kazda pomoc .
jaguar x type 2.0 130 km 2004 r

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2017, 21:27:21 pm »
Ja kupując tarcze BREMBO miałem te same wymiary oprócz średnicy otworu centrującego, który wynosił 63,5mm. Jesteś pewien jakości w/w tarcz ?
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2017, 11:01:18 am »
Będą pasowały. Nie mam jednak zaufania do takich ofert, jak ta w podanym linku. Jest informacja, że to produkt polski, ale nie podali nazwy producenta. Jeżeli decydujesz się na ten zestaw, to dowiedz się, kto jest producentem i poszukaj informacji o jakości ich produktów w internecie.
Napinacz i rolki pasują od Mondeo III z silnikiem TDCI (od Transita z tym silnikiem też :) )
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2017, 07:07:52 am »
Kupowałem wielokrotnie we freno.pl więc raczej sprzedający jest ok i nigdy nie było problemu, podasz VIN i sprawdzą by nie było lipy.
Zadzwoń co mają obecnie na stanie - oni to kupują u firemek polskich ale pakowaczy.
Daco raczej nie polecam - szybko się pokrzywią.
Roper ok
Steinhof jak by nie było dostarcza do fiata na 1 montaż, ale cena będzie ciut wyższa ale także są ok, choć zastanawiam się czy oni właśnie tarczy nie zamawiają i to to samo co Roper.

Tak czy siak za ta cenę nie kupi się nic lepszego.
Jeśli nie jeździsz wyczynowo to spokojnie można zakładać.

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2017, 17:28:18 pm »
ja kupowałem te:
http://e-autoparts.pl/tarcza-hamulcowa-p-2039771.html
http://e-autoparts.pl/klocki-hamulcowe-komplet-p-46068.html
komplet około 450zł i wtedy nigdzie taniej nie znalazłem, więc to taki bosch jak ze mnie chińczyk...
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2017, 17:56:31 pm »
System hamulcowy BOSCH a hamulce BOSCH to trochę różnica :) Ja polecam zestaw BREMBO + klocki FERODO, cena w granicach 500zł.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2017, 20:05:47 pm wysłana przez MicGin »
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2017, 18:15:32 pm »
z ciekawości, jaka jest różnica?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2017, 20:05:55 pm wysłana przez MicGin »
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2017, 19:08:30 pm »
System hamulcowy Bosch oznacza, że twórcą całego układu w Twoim aucie był Bosch. Zacytuję kawałek z jakiegoś artykułu bo akurat jadę autem :)
"Logo twórcy systemu hamulcowego nagminnie bywa traktowane jako symbol producenta klocka, choć w rzeczywistości jest nim z reguły zupełnie inna firma.

System hamulcowy każdego samochodu składa się z kilku podstawowych komponentów takich jak układ hydrauliczny (lub elektryczny), zaciski, klocki (szczęki), tarcze (bębny) hamulcowe itp. Choć całość projektowana jest przez jedną firmę nie zdarza się, by jednocześnie była ona producentem wszystkich kluczowych elementów systemu"

Czyli na tym systemie mogą być zarówno zestawy dobrej jakości jak i chińskie gówna. Najpopularniejsze systemy to właśnie Bosch i Lucas.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Bedek

  • Gość
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2017, 10:01:27 am »
Nie mam zaufania do takich produktów - czytałem ( dawno temu)  w jakiejś gazecie test porównujący drogę hamowania na nowych ( dotartych ) hamulcach firmy no powiedzmy NO NAME oraz ATE - samochód to jak pamiętam Golf V a hamulce to komplet na dwóch osiach - różnica przy hamowaniu za 100 km/h  wynosiła na zimnych ok 4m a na gorących ponad 6m - na niekorzyść NO NAME - przepaść a warto dodać że różnica w cenie to maks 200 zł moim zdaniem nie warto oszczędzać na własnym bezpieczeństwie bo może Ci kiedyś tych 4 m zabraknąć. Nie polecam też Ferrodo - kupiłem do Jaga komplet na przód i szybko się pogięły i drgała kierownica po przetoczeniu na osiach auta było ok ale klocki twarde szybko zjechały tarcze - nie polecam. Teraz mam komplet Bosch - uważam że lepiej przejechane 25 tyś nic nie drga tarcze OK.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2017, 12:26:53 pm »
Ja rozmawiałem ostatnio z kolegą - mechanikiem to mówi, że niestety jakość ATE spadła. Ja założyłem TRW, komplet na przód kupujesz za 330-340 zł.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2017, 01:40:15 am »
Nie mam zaufania do takich produktów - czytałem ( dawno temu)  w jakiejś gazecie test porównujący drogę hamowania na nowych ( dotartych ) hamulcach firmy no powiedzmy NO NAME oraz ATE - samochód to jak pamiętam Golf V a hamulce to komplet na dwóch osiach - różnica przy hamowaniu za 100 km/h  wynosiła na zimnych ok 4m a na gorących ponad 6m - na niekorzyść NO NAME - przepaść a warto dodać że różnica w cenie to maks 200 zł moim zdaniem nie warto oszczędzać na własnym bezpieczeństwie bo może Ci kiedyś tych 4 m zabraknąć. Nie polecam też Ferrodo - kupiłem do Jaga komplet na przód i szybko się pogięły i drgała kierownica po przetoczeniu na osiach auta było ok ale klocki twarde szybko zjechały tarcze - nie polecam. Teraz mam komplet Bosch - uważam że lepiej przejechane 25 tyś nic nie drga tarcze OK.

Od siebie dodam tylko, że auta w latach produkcji naszych kotów, czyli coś 10-15 wstecz hamowały o wiele gorzej, niż teraźniejsze nawet najtańsze konstrukcje (widzieliście jak teraz hamują samochody??? średnio trzydzieści kilka metrów, a w czasach projektowania X-typa to było średnio 10 metrów więcej). Dlatego polecam jednak zakładać bardziej wydajne hamulce, bo potem na drodze może być niespodzianka...
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: tarcze hamulcowe i klocki jaguar x type ford mk3
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2017, 22:02:03 pm »
Na bieżąco jeżdzę nowymi autami, i powiem szczerze że x-type z dobrymi tarczami i klockami, oraz sprawnym zawieszeniem(tuleje + amortyzatory) hamuje naprawdę dobrze. Inna bajka że hamulce w hurcie kosztowały mnie ponad 700zł, ale teraz nawet w 4 os + bagaże + przyczepa z dwoma motocyklami i nie boję się agresywniej w górach pomykać