Autor Wątek: tylna półka w x-sie  (Przeczytany 2859 razy)

czeslaw

  • Gość
tylna półka w x-sie
« dnia: Kwiecień 22, 2011, 22:47:36 pm »
Koledzy czy ktoś wie jak zdemontować tylną półkę w x sie jest trochę poplamiona chcę ją wyczyścić ale poległem  :-cry

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: tylna półka w x-sie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2011, 05:59:09 am »
Witam
Najpierw musisz odkręcić wszystkie śrubki ze spodu, albo zatrzaski z góry (nie pamiętam już jak to jest mocowane). Półka podzielona jest na 3 części. Lewą, środkowa oraz prawą, bierzesz odchylasz tylko lekko jakieś 5cm lewą oraz prawą stronę, później wyciągasz środek i na koniec musisz uważać, bo mocowania w lewej i prawej osłonie są przyczepione do boków tapicerki na takich uchwytach.  Jak będziesz powoli wyciągał to nic nie urwiesz tylko nie na siłę. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

czeslaw

  • Gość
Odp: tylna półka w x-sie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2011, 12:39:31 pm »
Teraz wiem że bez zdemontowania tylnej kanapy i oparcia nie można zdemontować półki tych plastikowych zatrzasek i kołków jest trochę ale przy takiej temperaturze na dworze łatwo dają się zdemontować bez strat.Przy okazji częściowo odzyskałem trochę kaski całe 90 pensów ;D

lexxus

  • Gość
Odp: tylna półka w x-sie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2011, 17:52:16 pm »
Tez mnie taki zabieg czeka , byłbym wdzięczny za trochę szczegółów z tej operacji...

czeslaw

  • Gość
Odp: tylna półka w x-sie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2011, 12:22:09 pm »
Zaczynasz operację od wciśnięcia dłoni między oparcie a kanape i śmiało ciągnij końcówka kanapy jest dość elastyczna więc wyjdzie musisz przepchnąć uchwyty pasów i wtedy kanapa uchyli się na około 30% w przedniej części kanapy po obu stronach sa plastiki dość masywne działają jak zawias  ale jak pociągniesz pionowo to wyjdą pociągnij mocno nic się nie złamie jest ciepło więc plastik jest dość elastyczny .Kak uporasz się z kanapą zobaczysz dwa uchwuty przykręcone do podłogi to sąuchwyty od oparcia łeb sruby na gwiazdkę ale solidną bo może być ciężko  :-zly dalej odkręcasz śruby od pasów i wtedy oparcie musisz unieść pionowo bo w górnej części są dwa mocowania (haki) zdejmiesz plastiki maskujące otwory pasów i jesteś blisko wystarczu zdemontować5 może 6 kołków i dwie śrubki  ,zacznij unosić środkową część i wtedt zobaczysz plasyikowe zaczepy łączące środkowąpółkę z bocznymi delikatnie wysuniesz najpierw jedną strone i jesteś wdomu.A jeszcze jedno to jedyna okazja aby umyć dokładnie szybę bez obawt że pobrudzisz półke o dostemp jest wygodny Powodzenia

Offline carnivor

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Odp: tylna półka w x-sie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:50:40 am »
Witam wszystkich. Odświeżam temat gdyż ostatnio przeszedłem tę procedurę. W wersji sedan, z rozkładaną kanapą. Częściowo kopiuję z poprzedniego posta, uzupełniając od siebie:
1. Wciśnij dłonie między oparcie a kanapę i pociągnij do góry. Kanapa podniesie się. Wciśnij zapięcia pasów przez otwory w kanapie.
2. W przedniej części kanapy, po obu stronach są plastiki, dość masywne, które działają jak zawias ale jak pociągniesz pionowo to wyjdą.
3. Kanapa zdemontowana. Kładziesz oparcia kanapy.
4. Zobaczysz po lewej i prawej przykręcone śrubami plastikowe mocowania boczków słupków, skrywających poduszki powietrzne (kurtyny).
5. Należy pociągnąć w miarę delikatnie (aby nie połamać zatrzasków) ale stanowczo (aby wyskoczyły z zatrzasków) każdy z boczków do siebie. Ale uwaga - nie do końca. Na tyle aby się odczepiły od podsufitki i spod uszczelek. Teraz trzeba odchylić i zajrzeć pod spód. Jest tam czarna zapinka, którą należy rozpiąć wsuwając dłoń do środka i dopiero wtedy boczek bardziej się wysunie. Teraz, po rozpięciu należy wysunąć jego jedną luźną część z prowadnic w boczku tapicerskim i gotowe.
6. Zdejmij plastikowe obudowy zamków kanapy - to jest na zatrzaskach więc trzeba odciągnąć od góry a następnie resztę od dołu - znów delikatnie ale stanowczo.
7. Wypnij trzy zaślepki - po bokach i na środku - najlepiej podwadzając równolegle z każdej strony.
8. Ciągnij półkę do siebie i do ukośnie do góry aby wyskoczyła z zatrzasku na samym środku pod szybą - nie za mocno aby nie pourywać tego co pod spodem.
9. Gotowe.
XF 2.0d AWD Prestige '16
XJR X300/X306 4.0 SC '95
były: X-type 2.0d Executive '06; XJ X300 3.2 B+G Executive '97; XE 2.0d Prestige '17, X-type 2.0d Executive '09