Autor Wątek: wiele pytań Jaguar XF S 3.0d 275km  (Przeczytany 3215 razy)

Offline Shadow_956

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
wiele pytań Jaguar XF S 3.0d 275km
« dnia: Czerwiec 07, 2017, 13:08:33 pm »
Witam,

pragnę przywitać się ze wszystkimi tu obecnymi, świeży właściciel Jaguara XF S 3.0D 275km. Nigdy wcześniej nie siedziałem nawet w Jagu, znalazłem ogłoszenie wsiadłem i kupiłem, ale mam wiele pytań gdyż nie mam instrukcji w jeżyku polskim a od zawsze jeździłem samochodami Audi.

1. Czy jest możliwość sprawdzenia temperatury silnika ?
2. Auto jest z roku 2010 przed liftem ale posiada światła led, są one sygnowane znaczkiem jaguara ale w żaden sposób nie potrafię ich włączyć, ma ktoś pomysł w jaki sposób się to robi ?
3. Przy gałce zmiany biegów są 2 przyciski do czego służą? Po wciśnięciu jednego wyświetla się informacja sport mode co powoduje ten tryb?
4. Czy jest możliwość wyłączenia opcji składania lusterek?
5. W jakim celu jest miejsce na kluczyk? Trzeba go tam umieszczać ?
6. Czy jest możliwość konfiguracji wyświetlacza miedzy zegarami tak aby aby wyświetlała się aktualna prędkość, aktualny bieg?

Z góry dzięki za podpowiedzi, kolejne pytania na pewno się jeszcze pojawią  ;D

Offline G.Greg

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
Odp: wiele pytań Jaguar XF S 3.0d 275km
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2017, 16:59:26 pm »
Witam postaram sie odpowiedzieć na kilka pytań. Pyt.1. Temp. Silnikamozesz sprawdzić kupując OBD2 i ściągnąć aplikacje na telefon wtedy możesz sprawdzić dużo różnych parametrów jak temp silnika. Pyt.3. Przy przekręceniu gałki na tryb S i naciśnięciu przycisku sport modę możesz zmieniać biegi manetkami przy kierownicy. Wtedy same biegi sie nie zmieniają. Pyt.4. Możesz zablokować automatyczne składanie lusterek w ustawieniach menu na panelu głównym ja tak zrobiłem i składam tylko wtedy kiedy mi pasuje poprzez naciśnięciu dwóch przycisków na raz czyli prawe lewe lusterko. Pyt.5 Nie trzeba wkładać kluczyka w to miejsce jeżeli nie chcesz. Możesz trzymać cały czas w kieszeni o jest ok. Tyle moge pomóc. Pozdrawiam

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: wiele pytań Jaguar XF S 3.0d 275km
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2017, 23:04:36 pm »
2. DRL-e nie włączają się po ustawieniu pokrętła świateł na Auto? Jeżeli samochód nie był oryginalnie kupiony w Polsce być może trzeba będzie go przeprogramować w serwisie, co powinno włączyć światła do jazdy dziennej.
3a. Przycisk ze śnieżynką - włączenie zimowego trybu jazdy
3b. DSC - wyłączenie kontroli trakcji (częściowe - przytrzymać 2 sekundy, całkowite - przytrzymać 10 sekund). Odradzam, przynajmniej na początku przygody z Jagiem.
3c. Przycisk z zegarkiem - aktywacja ogranicznika prędkości (istnienia tej funkcji nie rozumiem ;-)
3d. Przycisk z flagą w szachowniće - aktywacja trybu dynamicznego, jeśli Jag standardowo nie jest dla Ciebie wystarczająco dynamiczny...
Tryb dynamiczny zmienia czułość pedałów gazu i hamulca. Jest przy tym niezależny od wybrania trybu sportowego skrzyni biegów, tzn. jedno nie warunkuje drugiego.
5. Miejsce na kluczyk jest dla przypadku, gdyby zepsuły się czujniki zbliżeniowe.
6. Prędkości nie da się wyświetlić. Aktualny bieg pokazuje się po włączeniu sportowegi trybu skrzyni biegów lub ręcznej zmianie manetkami. W przeciwnym przypadku (angielska logika ;-) - po co Ci wiedzieć, który masz bieg, skoro i tak zmieni go automat sam?

Offline Shadow_956

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: wiele pytań Jaguar XF S 3.0d 275km
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:44:58 am »
Wielskie dzięki Panowie za odpowiedzi. Powiedzcie mi jeszcze jakiej produkcji są silniki diesla w Jaguarze? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: wiele pytań Jaguar XF S 3.0d 275km
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2017, 10:34:00 am »
Diesel 3-litrowy jest konstrukcją Forda:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_AJD-V6/PSA_DT17

Niestety, oprócz ww. artykułu nie udało mi się znaleźć w Internecie żadnych bliższych informacji na temat silnika.