Autor Wątek: X308 - antena  (Przeczytany 1918 razy)

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X308 4.0 & X308 XJR
X308 - antena
« dnia: Czerwiec 04, 2017, 09:41:47 am »
Denerwuje mnie elektryczna antena w moim aucie. Musze ja co chwile czyscic i smarowac bo inaczej nie chowa sie cała. Czy macie jakieś eleganckie rozwiazanie zastepcze?

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: X308 - antena
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2017, 11:30:54 am »
Sprawdź, czy rurka w którą chowa się antena nie jest wygięta.
To częsty przypadek, wkładając coś dużego do bagażnika, można bardzo łatwo wygiąć tą rurkę, która będzie powodować opory w wysuwaniu się bata anteny.
Najlepiej całość zdemontować i sprawdzić co jest przyczyną oporów i nasmarować wazeliną techniczną.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: X308 - antena
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2017, 00:24:33 am »
Szybka jazda też jej nie pomaga ;)
Raz na jakiś czas trzeba sprawdzić czy jest prosta. A jak nie to ją do tego stanu doprowadzić.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X308 4.0 & X308 XJR
Odp: X308 - antena
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2017, 14:58:51 pm »
Myslalem raczej o tym, zeby oryginalna antene odpiąć (nie demotując jej) a podpiać jakąś inną. Oczywiście wygląd gra rolę.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: X308 - antena
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2017, 18:30:02 pm »
Po co kombinacje? Jak dobrze wyprostujesz/będzie wsuwała i wysuwała się bez oporów/ i nasmarujesz, to zapomnisz, co to obsługa anteny...
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X308 - antena
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2017, 07:33:47 am »
Ostatnio zahaczyłem anteną o drwi garażu czego efektem jest częściowe chowanie się anteny, jak na nią patrze, to faktycznie jest krzywa....

Ktoś wie jak antenę rozkręcić w celu wyprostowania? Zacząć odkręcał od góry czy zacząć od zdemontowania boczków w bagażniku ?
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X308 4.0 & X308 XJR
Odp: X308 - antena
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2017, 08:21:26 am »
Ostatnio zahaczyłem anteną o drwi garażu czego efektem jest częściowe chowanie się anteny, jak na nią patrze....

Sam bagnet anteny mozna kupic stosunkowo tanio. Chyba latwiej.Ci bedzie wymienic niz prostowac.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: X308 - antena
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2017, 18:17:41 pm »
Zacznij od wyciągnięcia boczków, potem odkręć nakrętkę chromowaną od góry/ uwaga na gumową uszczelkę, po uszkodzeniu jej będzie woda ciec do środka do bagażnika :-cry :-cry/ i włącz radio. Bat anteny wysunie się całkowicie/ ważne abyś zauważył z której strony jest zębatka/.Następnie odłącz wtyczkę i zdemontuj antenę na zewnątrz.Po rozkręceniu nasmaruj i wyprostuj antenę razem z rurką w którą chowa się antena.Próbuj na "sucho" składać bat anteny do rurki, jeśli będzie chować się bez większych oporów to znaczy ,że możesz składać całość. Montujesz antenę przykręcając ją na dole i tuż po włączeniu radia wsuwasz plastikową końcówkę bata do anteny/ w odpowiednią stronę zębatka/, powinno wciągać bat do środka, aż do całkowitego schowania/ sprzęgiełko w środku nie pozwoli zerwać zębatki/.Nakręcasz chromowaną nakrętkę od góry i tyle, zresztą dużo jest napisane na ten temat na tym forum.
Pamiętaj wsunąć na dole przewód plastikowy odprowadzający wodę w otwór w podłodze, inaczej "kąpiel" w bagażniku gotowa/ często odprowadzenie wody jest uszkodzone, więc trzeba doprowadzić je do porządku uszczelniając układ/.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X308 - antena
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2017, 12:00:55 pm »
Dziękuję za informację -  w weekend zajmę się tematem i dam znać jakie były efekty mojej pracy :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?