Autor Wątek: X300 - jaki rozmiar / typ głośnika w drzwiach?  (Przeczytany 911 razy)

Offline Pitt

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
X300 - jaki rozmiar / typ głośnika w drzwiach?
« dnia: Marzec 27, 2022, 16:58:00 pm »
Hej.
Jeden z głośników zaczyna popiardywać. Czas wymienić.
Co tam pasuje bez przeróbek?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 680
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300 - jaki rozmiar / typ głośnika w drzwiach?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2022, 11:30:21 am »
Bez przeróbek pasują głośniki 13cm np Hertz.
Natomiast bez bez wielkich modyfikacji da się założyć 16cm i polecił bym w tym kierunku iść. Albo zamówić sobie dystanse MDF i na nich założyć 16cm głośniki.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: X300 - jaki rozmiar / typ głośnika w drzwiach?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2022, 12:31:56 pm »
Dwudrożne (np. Hertz DCX130) będą ok, czy szukać wooferów?

Offline Areg2021

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • XJ6 x300 4.0 Sovereign LWB `97
Odp: X300 - jaki rozmiar / typ głośnika w drzwiach?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2023, 23:21:40 pm »
osobiście założyłem na przód i tył dwudrożne JBL Club 6520 160mm + uniwersalne dystanse 160mm - 165mm (grubość 6mm) , myślę że bez dystansów też by dało radę ale z dystansami jest bardziej "fachowo" , pod dystanse trzeba było podciąć i zebrać trochę plastiku - więc lekka dłubanina potrzebna - ale za to stykają się na płasko z otworem w drzwiach, dodatkowo wygłuszyłem nieco drzwi specjalną gąbką,  co do odczucia dźwięku to .....  duży zawód...  brakuje dołu i dźwięk jest płytki, wręcz kartonowy, myślę że oryginalne radio nie daje rady, przy wyborze sugerowałem się odczuciami w odsłuchu tych głośników w Mini One córki - tam grają niesamowicie - ale Miniak ma z tyły owale o charakterystyce basowej i nowe radio Pioneera 4x50W, więc może tu jest przyczyna,  planuję dołożyć subwoofer ale nie wiem jeszcze gdzie, czy ktoś się orientuje czy w X300 w tylnym podszybiu jest jakieś nacięcie lub miejsce przystosowane na subwoofer? widziałem X308 z subwooferem właśnie w tym miejscu, druga opcją jest subwoofer pod fotelowy, czy ktoś z forumowiczów dokładał suba w X300 ? i gdzie jest możliwość podpięcia