Jagmarket > Znalezione na allegro, ebay itp.

XK8 Cabrio (X100) 4.0, 2001, Poznań/Szczecin

<< < (3/4) > >>

maps81:
Ale co złego zrobił sprzedawca? Ktoś położył kasę na stół to sprzedał. Miał czekać na Ciebie że możesz przyjedziesz i może Ci się auto spodoba i może je kupisz ...
Kto pierwszy się zdecyduje na zakup to auto jest jego.

chris1796:
Nic złego nie zrobił, byliśmy umówieni na konkretny dzień w zeszłym tygodniu, jemu coś nie pasowało przełożyliśmy temat na ten tydzień. W międzyczasie jakieś foto mi podsyłał, VIN,...
Zgodnie z umową zadzwoniłem w ten poniedziałek, że we wtorek zgodnie z wcześniejszą umową po południu stawiam się na oględziny. I potwierdził. I rano jeszcze dzwonię, żeby nie było, kasa w portfelu, trzeba adres ustalić, a człowiek mnie informuję że ktoś wpłacił kasę i już nie aktualne i dziękuje mi za rozmowy....

Ja jak się z kimś umawiam to umawiam, nie robię z "gęby" dupy. A jak się sprzedającemu trafił już inny kupiec, to warto od razu poinformować kogoś z kimś się wcześniej umówiło.
Tak mi się wydaje, może po prostu u mnie insza kultura...  ;D

Gonzalles:
Jeszcze gorzej, jak np. wymienia się obcą walutę na pln-y, tym bardziej , jak kurs słaby...Można wtedy się wkurzyć.

maps81:
Na pewno jest sporo racji w tym co mówisz. Jednak z punktu widzenia sprzedawcy miał klienta "na już" zdecydowanego wpłacić pieniądze bez oglądania i Ciebie który może kupi a może nie, mimo że tak jak mówisz Ty byłeś umówiony pierwszy.
Kiedyś też do tego podchodziłem tak jak ty ale życie niestety zweryfikowało poziom "kultury" kupujących. Ktoś Ci mówi że przyjedzie za 3 dni, ty przytrzymujesz towar a on się nie pojawia. W między czasie odrzuciłeś ileś tam ofert innych kupujących. Niestety życie uczy że pewniejsza dla sprzedającego jest zasada "kto pierwszy wpłaca pieniądzę lub pojawia się w drzwiach z gotówką to towar jest jego" mimo że wśród  niektórych kupujących pozostawia ona niesmak.

Skiciu:
Ja sprzedaje samochody zawodowo od dobrych kilku lat i wiem jedno - sprzedaje się samochód kto płaci, a nie ogląda ;)

Dużo razy była sytuacja typu - proszę o rezerwację samochodu już jadę do banku po gotówkę i nigdy nie wracali...

Więc z mojego punktu widzenia jak ktoś jest z gotówką, to po prostu sprzedaję :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej