Autor Wątek: Prośba o informacje...  (Przeczytany 1634 razy)

Kamilmz86

  • Gość
Prośba o informacje...
« dnia: Maj 07, 2017, 12:42:31 pm »
Witam jeszcze raz wszystkich Piszę do was z prośbą kilka podstawowych informacji dotyczących Jaguara type S nie ukrywam Nie znam marki ale chyba dorosłem do tego czas sprawdzić Jaguara:)
Jestem na etapie szukania silnika o pojemności 4 lub 4.2... nie ukrywam że będę raczej montować instalację gazową jagura będzie moim trzecim samochodem i zostawię go już pewnie na dłuższy okres czasu więc myślę że to będzie dobra inwestycja i tu pierwsze pytanie wiele przeczytałem na forum raczej instalacja gazowa nie stwarza większych problemów jestem ze Śląska to znajdzie się kilka dobrych warsztatów montujących instalację gazową także o to się nie boję Nie potrafię wyczytać dokładnie Jakie są bolączki tego modelu co się najczęściej psuje i jakie są przybliżone koszty Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć coś więcej na temat tego modelu W chwili obecnej głównie jeździłem BMW 745 lub Mercedesem 50 CL rozważałem również wersja r leczenie ukrywam chcę zacząć od tańszej półki finansowej Dziękuję wszystkim z góry za jakiekolwiek informacje

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Prośba o informacje...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2017, 14:07:12 pm »
Witaj kolego na forum :) Tematów o eSkach było dużo, tutaj masz dwa na szybko znalezione w wyszukiwarce:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,32034.msg256063.html#msg256063
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,31468.msg248782.html#msg248782

Podobno silniki 4.0 dość szybko się sypały (jeśli się o nie odpowiednio wcześniej nie dbało). Roczniki '99 i 2000 miały problem ze słynnym już na tym forum nikasilem: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,255.15.html

Osobiście posiadam 3.0 v6 i jest to minimalne minimum dla samochodu tych gabarytów :) Pierwsza rzecz na którą musisz zwrócić uwagę to stan blach, szczególnie progów. Na załączonym silniku sprawdź, czy silnik pracuje równo i nie faluje. Jeśli co kilka sekund obroty spadają, to najprawdopodobniej za chwilę będziesz musiał wymienić cewki+świece. Generalnie dobrze jest zrobić taką wymianę dość szybko po kupnie auta, bo nigdy nie wiesz, kiedy wyskoczy Ci na trasie "Restricted Performance" :D Poza tym sprawdź, czy zgadza się drewno w całym samochodzie (czy odcienie i słoje się ze sobą pokrywają). Sprawdź też w bagażniku pod podłogą czy nie gromadzi się woda (podobno dość częsty problem - u mnie na szczęście nie występuje). Posprawdzaj naklejki na szybach czy wszystkie się zgadzają. Jeśli masz możliwość podniesienia auta, to sprawdź czy nie pocą się uszczelki, szczególnie przy wale który wychodzi ze skrzyni. U mnie był tam delikatny wyciek oleju, a wyciek oleju ze skrzyni w krótkim odstępie czasu oznacza jej morderstwo. Przyjrzyj się w jakim stanie są fotele (szczególnie kierowcy) oraz kierownica. Jeśli jedno i drugie jest mocno przetarte to nie wierz w to, że auto ma na liczniku np. tylko 230kkm. Oczywiście musisz posprawdzać wszystkie mechanizmy dostępne na desce (światła/szyby/lusterka itp.)

Bez względu na wszystko są też osoby, które kupują jaguara sercem i nie można mieć im tego za złe... :D (sam tak kupiłem swojego kota :) )

Kamilmz86

  • Gość
Odp: Prośba o informacje...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2017, 14:49:45 pm »
Dziękuję ci bardzo za trafne informacje przeczytałem wszystko od deski do deski i raczej trzeba się rozglądać za samochodem Od 2001 nawet 2002 w zwyż Fakt jest taki że Jasne że może coś się zepsuć ale jestem ze Śląska Zrobiłem już wywiad środowiskowy odnośnie Mechaników więc jest tutaj kilku specjalistów głównym minusem są chyba automatyczne skrzynie no ale niestety trzeba liczyć się z tym że może będzie trzeba to naprawić nie jest to nowe auto ale obawiam się po prostu wielu innych rzeczy po drodze tak jak wspominałem posiadam BMW 745 z początku roku 2002 pochłonęło mnie już tyle pieniędzy i nerwów że głowa mała tutaj Sprawa wydaje się dużo bardziej łatwa Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakieś uwagi lub pomoże jakimiś informacjami to z góry bardzo dziękuję

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Prośba o informacje...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2017, 22:10:29 pm »
Nie ma problemu :) Jeśli chodzi o skrzynie, to zawsze jest to loteria, ponieważ albo ktoś zmieniał w niej regularnie olej albo nie :) Ja tuż po zakupie zmieniłem olej w silniku i w skrzyni. Skrzynia zmienia biegi płynnie, nic nie szarpie ani nie stuka, więc mam nadzieję, że jest ona w dobrej kondycji :) Automat jest MEGAAAA wygodny :) Dajesz D i jedziesz :) Generalnie w kocie się relaksuję (no, chyba że muszę podjechać na stację się dotankować... :D ). Nie zamieniłbym w jaguarze automatu na manuala :)

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Prośba o informacje...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2017, 14:48:06 pm »
Szukaj z połowy 2002 ,masz już zmieniona deska i zawieszenie znacznie lepsze.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Kamilmz86

  • Gość
Odp: Prośba o informacje...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2017, 20:53:34 pm »
Dziękuję ci bardzo tak się rozglądam ale dosyć tego mało na portalach sprzedających samochody Rozglądam się na bieżąco dzięki

Offline marcinls

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Prośba o informacje...
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2017, 09:59:27 am »
Kamil, opróżnij skrzynkę wiadomości jeśli możesz