Autor Wątek: dylemat  (Przeczytany 1902 razy)

tofik

  • Gość
dylemat
« dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:41:52 pm »
Witam Drogich Forumowiczów , jestem tu nowy i od paru dni jestem posiadaczem podniszczonego kota którego dzięki przeczytanym tematom trochę już ożywiłem  :-V
wymiana świec, cewek, oleju itd. Mam pytanie do kolegów,koleżanek więcej obytych pewnie w temacie Jaguara  :-super
co to za kombinacja przy moich cewkach ? zamieszczam foto , będę wdzięczny za pomoc  :-R
S-type 2000r 3.0 v6 gaz,automat

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: dylemat
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2017, 16:16:53 pm »
Wygląda to dziwnie, może jakaś forma zabezpieczenia kradzieżowego ?
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

tofik

  • Gość
Odp: dylemat
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:12:33 pm »
Wyglada to jakby dwa przewody koloru czerwonego dodatkowo podpiete w zasilanie cewek i biegnace gdzies w kierunku kabiny  :-\ dodam  ze auto nie przelacza się samoczynnie na gaz  :-help

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: dylemat
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:41:59 pm »
Wygląda na to iż pseudo gazownik nie miał pojęcia co robi i pobrał + po stacyjce z cewki oraz impuls też.
Jak jest to instalacja (marka) swoją drogą na pierwszy rzut oka wygląda tragicznie.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

tofik

  • Gość
Odp: dylemat
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2017, 14:43:53 pm »
czyli wygląda na to że to zasilanie instalacji stag ? coś mam i tak pomieszane ponieważ auto nie przełącza samoczynnie się na gaz  :-\
moze spróbować to rozłączyć ???

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: dylemat
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2017, 11:03:57 am »
Czerwone generalnie w instalacji gazowej to niby zasilanie, ale jak te cewki dzialają że sie nie palą. Podaj nazwe i model tej instalacji to sie ciebie poprowadzi żebyś to ogarnął i koniecznie gazownika który ci to zakładał

Offline aladyn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Kocham to forum
Odp: dylemat
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2017, 11:34:17 am »
gdzie najlepiej umiejscowić komputer gazu i gdzie najlepiej się wpiąć tu w nogach pasażera ? są tam wszystkie przewody do tego czy coś trzeba ciągnąć?
Naprawy jaguar mechanika elektronika 730021793

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: dylemat
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2017, 14:37:26 pm »
nie wiem ile miejsca jest w s-typie ale w x'ksie skróciłem lekko pojemnik na akumulator i wszedł obok, i zaraz obok miałem wiązkę idącą na silnik, więc trytkami elegancko pospinałem pejcza (przyciętego na wymiar). I tak musisz sie dostać przez gródź do kabiny żeby sobie przycisk zamontować i do plusa po zapłonie podpiąć, a do bagażnika to jak wolisz

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: dylemat
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2017, 19:03:44 pm »
gdzie najlepiej umiejscowić komputer gazu i gdzie najlepiej się wpiąć tu w nogach pasażera ? są tam wszystkie przewody do tego czy coś trzeba ciągnąć?

Raczej ciężko będzie w nogach robić,wtyczka z wiązką kończy się na grodzi a po stronie kabiny jest tylko ECU.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

tofik

  • Gość
Odp: dylemat
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2017, 22:24:19 pm »
odważyłem się to dziś odłączyć i jedynie co się zmieniło to auto przestało pracować na jednym cylindrze , tym własnie środkowym bo kabelki są zmostkowane i idą w kierunku intalacji komputera stag, po drodze bezpiecznik , na gazie i tak silnik pracował  :o :-zly

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: dylemat
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2017, 23:07:20 pm »
Nawet blondynka bez instrukcji nie była by wstanie tego tak zje**ć jak ty miałeś założony gaz :o Powiem tak najlepiej było by to dać poprawić gaziarzowi, ale od czego jest forum i instrukcje podłączania gazu ;) ściągnij sobie .pdf ze schematem wiązki, ale przeważnie wszystkie są takie same :) W schemacie od Staga wszystko jest ładnie rozrysowane. Oglądnij kolory kabelków i już wszytko będziesz wiedział

Chciałbym przeprosić z góry wszystkie Panie a w szczególności blondynki, ten wpis nie ma na uwadze Was obrażać
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 23:17:41 pm wysłana przez ziutek567 »