Autor Wątek: S-type 2,7 - filtr powietrza?  (Przeczytany 1474 razy)

Offline miras94

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
S-type 2,7 - filtr powietrza?
« dnia: Maj 02, 2017, 20:25:54 pm »
Witam
Mam idiotyczną prośbę. Proszę mi powiedzieć co jest grane z tą obudową. Dzisiaj zabrałem się za wymianę filtra powietrza i poległem.... Otóż te dwa zaczepy z prawej strony filtra otwierają się bez problemu, natomiast nie można (nie chcę czegoś połamać) go w pełni otworzyć. Pokrywa uchyla się tylko na 2-3cm. Co jest grane, jak wymienić ten filtr?
Dziękuję za pomoc
ps."przeleciałem" całe forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: S-type 2,7 - filtr powietrza?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2017, 20:44:13 pm »
Prośba nie jest idiotyczna, idiotyczne jest rozwiązanie obudowy tego filtra. Prawda jest taka, że po lewej stronie są takie wsuwane zaczepy górnej pokrywy obudowy, które możesz zsunąć jak odepniesz prawą stronę, tak jak zrobiłeś. Problem jednak w tym, że na 95% tych lewych potem nie wsuniesz na miejsce, mi przynajmniej nie udało się tego zrobić bez wyciągania całej obudowy z komory silnika.
Filtr wymieniam w sposób, który wydaje Ci się być nieprawdopodobny. Odpinam prawe zaczepy odchylam pokrywę na te 3 cm, wsuwam rękę, wyciągam stary filtr za fraki, łapię nowy filtr i wsadzam go na miejsce, też za fraki. Da się.  :-tylko
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline miras94

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: S-type 2,7 - filtr powietrza?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2017, 20:51:31 pm »
OK. A czy da radę w ten sposób odkurzyć wnętrze obudowy. Czy po zdjęciu górnej pokrywy będzie mi łatwiej zdjąc spód?

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: S-type 2,7 - filtr powietrza?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2017, 10:06:34 am »
Da się ale " na czuja" i pod warunkiem, że odkurzacz ma długą płaską końcówkę, a nie każdy tak ma. Jeśli chcesz wyjąć spód to musisz zdjąć całkiem górę. Górę obudowy da się odłączyć od rury dolotu, ale nie pamiętam gdzie są śrubki i czy można dostać się do wszystkich bez wyjmowania całej obudowy.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: S-type 2,7 - filtr powietrza?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2017, 21:44:24 pm »
Problem jest w tych prawych zaczepach.Mają kształt jakby kątownika przez co nie można zsunąć góry z nich bez całkowitego  odpięcia rur.Ja po pierwszym siłowym zsunięciu tych zaczepów,wyjąłem wszystko czyli dolne naczynie też i na wierzchu wygodnie odciąłem te części zakrzywione.Taraz prawe zaczepy wyglądają jak płaskowniczki-listki na które nasuwa się otwory w górnej części obudowy.Demontaż , wymiana filtra i ponowny montaż jest teraz dziecinnie prosty.Zjechałem już dwa fltry od tamtej pory i nie mam z tym problemu.Na początku często sprawdzałem czy na pewno zaczepy  tak "uszkodzone"trzymają ,ale bez obaw.Po otwarciu obudowy czyli zdjęciu góry wyjęcie dołu jest  proste.Można fgo nawet umyć.