Autor Wątek: Tuleje wahacza góra tył  (Przeczytany 1507 razy)

Offline anaveld

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • S-Type 4.0 2001
Tuleje wahacza góra tył
« dnia: Kwiecień 13, 2017, 12:51:40 pm »
Witam wszystkich,

Nie znalazłem tematu o podobnej tematyce więc pytam. W związku z niezbyt precyzyjnym mam problem z doborem tulei wahacza do przedlifta. Potrzebuję do wahacza górnego tył wewnętrzne tuleje. Łącznie powinny być 4. Czy są one wszystkie takie same? Ta część będzie odpowiednia do przedlifta? http://www.iparts.pl/czesc/tuleja-wahacza-lemfrder-3771001,jaguar,s-type-ccx-1999-01-2009-11,4-0-v8-276km,56-3953-10280-100572-0-35-3771001.html

Pozdrawiam serdecznie!

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Tuleje wahacza góra tył
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2017, 14:50:39 pm »
Witaj kolego, te ze zdjęcia powinny pasować, ale najlepiej wysłać do nich (sklepu) zapytanie podając VIN lub model samochodu. Ja osobiście montowałem u siebie poliuretany na wahacze przednie i tylne górne i powiem szczerze - jest w porządku. Poliuretany nie są tulejami wahliwymi, więc przed montażem mechanik upewnił się, czy na pewno chcę je montować, bo po montażu będę miał jak to określił:"zaj***** twarde zawieszenie". Jeżdżę na nich od jesieni i jestem bardzo zadowolony. Wbrew pozorom samochód nie stracił na komforcie jazdy w łukach i zakrętach, ponieważ dolne wahacze nie zostały wymienione i skutecznie radzą sobie z siłami odśrodkowymi. Poliuretany "czuć" natomiast na dziurach lub uskokach - wtedy faktycznie dają o sobie znać. Jeśli jesteś z okolic Stalowej Woli to możemy się spotkać i przejechać abyś wiedział jak się jeździ na poliuretanach. Sporo osób odradza poliuretany, ale chyba nigdy na nich nie jeździli. Zapewne gdybym wymienił wszystkie tuleje (wahacze górne i dolne) - to faktycznie, mogłoby by bardzo sztywno - w innym wypadku jest "twardo" tylko podczas jazdy przez dziury i uskoki w drodze. Ja kupiłem coś takiego do siebie: http://poliuretany.olkusz.pl/pl/jaguar-s-type-tuleje-wahacza-tylnego-gornego-2szt.html i nie, nie jestem w żaden sposób związany z tą firmą, po prostu staram się obalić fakt, że zmieniając na poliuretany straci się cały komfort z jazdy kotem :)

Offline anaveld

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • S-Type 4.0 2001
Odp: Tuleje wahacza góra tył
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2017, 13:28:43 pm »
Kwestię poliuretanów przemyślę, dziękuję za informację :) Zasięgnąłem języka w kilku sklepach i dostałem informację, że akurat do tego wahacza nie ma tulei wymiennych i trzeba wymienić cały wahacz. Czy ktoś może potwierdzić tę informację?

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: Tuleje wahacza góra tył
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2017, 13:36:03 pm »
Są tulejki do górnego tylnego wachacza, ale chyba tylko tedgum. Miałem przejscia z tą firmą w poprzednim aucie, gdzie też nie było innego zamiennika, i były tragiczne - padały po 10kkm. Teraz mam u siebie wahacz zrobiony na tych tulejkach i zobaczymy jak będzie.
Jaguar S-Type 4.2 2007

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Tuleje wahacza góra tył
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2017, 16:42:54 pm »
Gdybym był sprzedawcą, też wolałbym sprzedać cały wahacz za 1300 zł a nie dwie tuleje za powiedzmy 250 zł :) - dlatego omijam sklepy szerokim łukiem :) Tak jak kolega napisał powyżej - tuleje są, tylko trzeba poszukać. Na szybko zerknąłem na tą stronę firmy tedgum i znalazłem coś takiego: http://tedgum.pl/katalog/31/616/6017

Offline Sm0k

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Tuleje wahacza góra tył
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2017, 16:59:39 pm »
Według Jaguara żadne tuleje wahaczy w S Typach nie są wymienne :)
Ja do swojego polifta kupiłem poliuretany firmy Powerflex. Mieszkam w UK ale z tego co widzę na stronie producenta, w Polsce też są dystrybutorzy:
https://www.powerflex.co.uk/road-series/distributors
Jaguar S-Type V6 2.5 Sport , 2004
Jeep Grand Cherokee Limited 4.0, 1998

Offline Sm0k

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Tuleje wahacza góra tył
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2017, 17:48:15 pm »
Jaguar S-Type V6 2.5 Sport , 2004
Jeep Grand Cherokee Limited 4.0, 1998

Offline anaveld

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • S-Type 4.0 2001
Odp: Tuleje wahacza góra tył
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2017, 20:06:54 pm »
Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc! Szukałem już wahaczy w dystrybucji. Myślicie, że lepiej będzie zamontować te z TEDGUMU czy poliuretany? Czy w przypadku tulei poliuretanowych nie będzie występowało dużo szybsze zużywanie pozostałych tulejek oraz zbytnie naprężenia na wahaczach?