Autor Wątek: Kontrolka świec żarowych  (Przeczytany 4222 razy)

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Kontrolka świec żarowych
« dnia: Czerwiec 03, 2016, 05:18:44 am »
Witam, szukałem ale nie znalazłem. Mój to X-Type 2.0 D. 2005r. po osiągnięciu 160 migają mi świece, byłem u mecha, powyciągał posprawdzał, mówi że czyste, że ok, nie zużyte. Dla ciekawostki gdy byłem z Wami na spotkaniu jechałem w słoneczny dzień "dużo" szybciej a nic się nie działo, lecz po kolacji jadąc do domciu zapaliła mi się kontrolka, o co biega? Dziś też na autobhanie do pracy jadę se spokojnie przez 25 km, 120km/h, potem przyspieszam 160 i tu bęc, migają... nie kapuje już  nic.
P.S. Bardzo mi się podoba nowe Forum, jak potrzeba grafika komp. to mogę pomóc, popytam.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2016, 06:34:31 am »
Kontrolka świecy sygnalizuje problemy z układem paliwowym. Odczytaj błędy. Objawy wskazują ,że możesz mieć wtryski lub pompę wysokiego ciśnienia (albo wtryski i pompa) do regeneracji.
Na forum Mondeo jest dużo informacji na ten temat.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2016, 08:32:23 am »
byłem u mecha, powyciągał posprawdzał, mówi że czyste, że ok, nie zużyte.

Koniecznie zmień mechanika - jeśli facet sprawdza świece żarowe przy objawach, jakie piszesz to jest przerażające.

Tak jak pisze Sławek – układ paliwowy się kłania i błędy są podstawą.

1.   Sprawdź czy na innym filtrze paliwa masz to samo.
Jak zmienisz filtr stary rozetnij i pooglądaj po rozwinięciu „bibuły” czy nie ma tam opiłków i innego gówna. Na szczęście w 2005r już były poprawione pompy więc może to nie ona.
2.   Pytanie czy masz to od dawna czy może po ostatnim tankowaniu ON.
Czasem warto do tego, co masz w baku wlać specyfiku pomagającego wyczyścić układ paliwowy  wyjeździć i zatankować na innej stacji.
3.   Jak wygląda sprawa na ostrym bucie na niższych biegach?  Na 2ce przybutuj ostro do 80km/h – niedomagania pompy / wtrysków były by także widoczne (szarpanie a nie płynne przyspieszenie, ostre dymienie, migająca sprężynka).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2016, 08:39:51 am wysłana przez gonzo7 »

andrew140785

  • Gość
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2016, 10:14:13 am »
Kontrolka świecy sygnalizuje problemy z układem paliwowym. Odczytaj błędy. Objawy wskazują ,że możesz mieć wtryski lub pompę wysokiego ciśnienia (albo wtryski i pompa) do regeneracji.
Na forum Mondeo jest dużo informacji na ten temat.

Dokładnie tak . SPRĘŻYNKA SYGNALIZUJE PROBLEMY Z UKŁADEM ZASILANIA PALIWEM  a nie świecami żarowymi

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2016, 13:20:43 pm »
Właśnie po ostatnim tankowaniu (na Shellu) ale zawsze tam tankuję, na 2-ce nic się nie dzieje ma dobre kopyto. Zmienię filtr po weekendzie. Super dzięki za podpowiedzi. A mam pytanko, co myślicie o nowym paliwie BP D Acktive?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2016, 14:58:04 pm »
A mam pytanko, co myślicie o nowym paliwie BP D Acktive?

Przecie to taka sama ściema jak Miles na Statoilu.
do 56km więcej na jednym baku.... do 3%.... - szookkk

U Ciebie i tak paliwo obojętnie gdzie pojedziesz paliwo będzie pochodziło z rozlewni z Radzionkowa. Więc czy Shell czy BP to będzie to samo.
+ dolewają wg zamówienia jakiś specyfik dla ściemy i reklamy. Tak samo możesz dolać STP czy K2 na cysternę paliwa i możesz wciskać ze piranie jedzą syf z baku. Zimowe paliwo tak samo się uzyskuje w zależności, jaka jest przewidywana pogoda długoterminowa - nie prawda, że paliwo jest jedno na cały okres zimowy bo depresatory też kosztują i leje się tyle ile stopni jest aktualnie na dworze).
Do Radzionkowa natomiast leci to co jest pod ręką, a to Orlen, a to Lotos - w zależności co taniej.

Co do Twojego problemu - skoro nie masz innych objawów na dwójce butując ostro samochód, nie skłaniał bym się do tego by było to coś poważnego.
Po wymianie filtra i zmianie paliwa skasuj błędy przegoń kocura i zobacz czy temat powróci.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2016, 09:11:02 am »
Zrób  test przelewowy wtryskiwaczy, przy uszkodzonych zaworkach wtryskiwaczy też są takie objawy.
Tak jak już wspominałem dużo informacji o tym silniku znajdziesz tutaj:
http://www.mondeoklubpolska.pl/forumdisplay.php/52-Silnik-Diesel
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2016, 11:35:53 am »
A nie prościej podpiąć kompa i zobaczyć  o co kaman przecież  błąd będzie zapamiętany
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2016, 15:59:43 pm »
Jeżeli będzie błąd P0251 - to może oznaczać uszkodzenie regulatora ciśnienia na pompie, samej pompy , zapchany filtr, uszkodzenie zaworków wtryskiwaczy i pewnie jeszcze coś. Wymiana filtra i zrobienie próby przelewowej ,to najprostsze czynności , które pozwolą wyeliminować dwie przyczyny. Drugi błąd, który pokazuje się w takiej sytuacji to P1211 i też może być kilka przyczyn jego wyświetlania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 16:23:38 pm wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2016, 05:20:06 am »
Po wymianie filtra paliwa nie mam już tego problemu, nie było żadnego błędu na kompie,  dziś zaszalałem na A4 z pracy, jest git, dziękuję Wam bardzo.
Mam pytanko, wszędzie są schematy bezpieczników o liczbach do 70, 80, 90 u mnie (2.0 D, 2005r.) kończą się na 59 bodajże pod kierownicą, szukam bezpiecznika od postojowych przód/tył lewa strona, nie świecą mi, a stop i przód mijania mi świecą? Macie jakieś info o tym, dość dużo szukałem ale, ja chyba jakiś niecierpliwy jestem...dzięki, pozdrawiam.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2016, 06:21:13 am »
Po wymianie filtra paliwa nie mam już tego problemu, nie było żadnego błędu na kompie,  dziś zaszalałem na A4 z pracy, jest git, dziękuję Wam bardzo.
Mam pytanko, wszędzie są schematy bezpieczników o liczbach do 70, 80, 90 u mnie (2.0 D, 2005r.) kończą się na 59 bodajże pod kierownicą, szukam bezpiecznika od postojowych przód/tył lewa strona, nie świecą mi, a stop i przód mijania mi świecą? Macie jakieś info o tym, dość dużo szukałem ale, ja chyba jakiś niecierpliwy jestem...dzięki, pozdrawiam.
Chyba jesteś niecierpliwy ;) W uproszczeniu ilość bezpieczników zależy od rocznika, starsze miały więcej. Skoro masz 2005, to wybierz sobie tu odpowiedni link http://www.jagrepair.com/JaguarXTypeElectricalOBDIIcodes.htm i znajdziesz prawidłowy opis dla Twojego rocznika.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2016, 15:34:05 pm »
Dzięki Voitec :-clap

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2016, 12:39:59 pm »
Dziś wziąłem się za to, ale po wymianie bezpiecznika F47(lewa strona świateł pozycyjnych) nadal mi pali bezpiecznik. Wiem myślicie, jedź do elektryka ale czy Wy macie jakiś pomysł na domowy (praca nie pozwala mi zostawiać kotka u "lekarza")  sposób znalezienia problemu. A co zauważyłem, że żarówki pozycyjne świecą większą mocą/jaśniej a później pali bezpiecznik. Czy to może być wina kupionych żarówek?

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Kontrolka świec żarowych
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2017, 13:28:46 pm »
Zapomniałem napisać poradę, miałem żarówkę o większej mocy, dlatego palił się bezpiecznik (może komuś pomogę, nie należy używać żarówek większej mocy niż te co są w kotku)