Autor Wątek: Jaguar xj40 4.0 92r sovereign  (Przeczytany 6033 razy)

Offline WolbromskiJag

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar xj40 4.0 92r sovereign
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2017, 15:24:14 pm »
Kuźwa znacie się na tym wszystkim skubańce ;) Ja zacznę poznawać po zakupie :P teraz poznaje podstawy :) powiedzcie mi czemu tak odradzacie kupienie jaga z przekladką, poznieszy problem z naprawą? Czy chodzi bardziej o bezpieczeństwo, czy poprostu nie wyobrażacie sobie klasycznego samochodu i robienie w nim takich diametralnym zmian?

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 768
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Jaguar xj40 4.0 92r sovereign
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:44:42 pm »
Wez pod uwage ze jest to proba oszukania (chyba ze gosc Ci sie przyzna od razu) bo auto kupione za grosze + do tego przekladka zapewne zrobiona byle jak i po taniosci byleby zarobic a pozniej problemy z elektryka, trzeszczacymi plastikami i sam fakt ze deska rozdzielcza nie zgadza sie juz z oryginalem, sadze ze fajniej jest miec kompletnego klasyka niz "squadaka padaka" bo jesli  będzie zrobione tandetnie to władujesz w auto sporo kasy. Poza tym możesz mieć potem problem ze sprzedażą takiego auta.
To tak w duzym skrocie, wpisz sobie w googlach czy warto kupywac anglika po przekladce i sadze ze to rozwieje Twoje watpliwosci :)

Nie ma sie co napalac, nie jeden na tym forum szukal wymarzonego auta dluzej jak pol roku, ja swojego szukalem 2 lata takze zalecam cierpliwosc albo wyjazd do DE :)

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 404
  • XJ6 1993r
Odp: Jaguar xj40 4.0 92r sovereign
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 07, 2017, 22:46:08 pm »
Kolego, zadzwoń jeszcze raz i podpytaj o to co między innymi Demo Ci wskazał,
Zapytaj wprost na pewniaka, kto i gdzie robił przekładkę i dlaczego nie zmieniono układu oczyszczania szyby z angielskiego na EU.
Tak po prostu bezczelnie i na pewniaka. A nóż/widelec po prostu układ przedniej wycieraczki nie funkcjonuje jak trzeba.
Ale jeśli to składak, to nigdy już nie będzie takiej wartości jak oryginał. Nie oszukujmy się, nie jest to jakiś klasyczny zadbany Skyline, dla którego warto by było robić przekładkę. XJ40 tek było (i jeszcze trochę jest) sporo wyprodukowanych z kierownicą po właściwej stronie.
Z drugiej strony, jeśli auto jest zadbane i nie widać rażących uchybień i Tobie się podoba to nic nie stoi na przeszkodzie zakupu takiego auta. Tylko nie w tej cenie.

Jak będziesz oglądał to zwróć uwagę na prawy przedni słupek u dołu szyby oraz przednie błotniki u dołu pod przetłoczeniem. Taka typowa przypadłość 40-tek

marmad

  • Gość
Odp: Jaguar xj40 4.0 92r sovereign
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 08, 2017, 21:32:55 pm »
Z mojej strony dodam jedynie że Jag sprzedaje się już powyżej 4 miesięcy...Super okazje się zdarzają- ale raczej nigdy nie wiszą tak długo:)