Autor Wątek: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu  (Przeczytany 2211 razy)

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« dnia: Lipiec 01, 2017, 11:58:21 am »
Ostatnio miałem problem z czujnikiem położenia wału(przetarty kabelek) zaizolowalem i jeżdzę od 3 miesięcy, ale 2 razy musiałem nim poruszać żeby odpalił( planowałem wymianę przed wyjazdem na wakacje) wczoraj jadąc wyczułem, ze auto nie reaguje odrazu na pedał gazu, najpierw sie zadusi pózniej rusza (problem na gazie i na benzynie, ale mocy chyba nie traci) rano dzisaj znowu nie chciał odpalić musiałem poruszać kabelkiem od czujnika. Czy to może mieć związek ze sobą? Może świece (od zakupu nie wymieniałem, mam go rok) może jakieś inne pomysły? Jest to irytujące i nie bezpieczne kiedy wyjeżdżam z skrzyżowania. Miałem tak kiedyś na LPG w zimę na zimnym silniku.

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2017, 07:58:14 am »
Problemem była dziurka w przewodzie układu chłodzenia

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2017, 08:42:31 am »
Dziurka w układzie chłodzenia czy dolotowym?

Świece to nie duży koszt więc warto wymienić profilaktycznie. Przy okazji obejrzysz cewki i będziesz wiedział czy świece nie są w oleju.

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2017, 20:35:40 pm »
Nie jestem mechanikiem ani znawca, taka gruba rura po stronie pasażera idąca od chłodnicy, wypiąłem ją skróciłem o 5cm(na tym odcinku była dziurka) i założyłem, usterka znikła.

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2017, 21:28:36 pm »
Skoro była dziura w rurze od chłodnicy to powinieneś mieć wyciek płynu! Raczej nie ma to związku z pracą silnika...

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 690
  • XJ x300 sovereign
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2017, 12:34:23 pm »
 No chyba że płynu było tak mało, że już się nie lało z dziurki i nie dogrzewało przepustnicy. No ale co z temp. silnika i przecież powinna się świecić knrolka niskiego stanu chłodziwa.
No chyba że się nie świeci :-hehe
>lepiej g³upio zapytaæ, ni¿ co¶ m±drze sp...liæ<

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2017, 12:56:59 pm »
Ja zapytam inaczej... Uporales się z problemami z poprzednich tematów tj 'klema, odpalanie' i 'wysokie obroty'? Jeśli nie to podejrzewam, że masz cały czas jakiś problem, który sobie tylko ewoluuje do różnych postaci. Chwilowo twoje auto jeździ a za kilka dni znowu zacznie kichac.

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2017, 06:45:04 am »
Msiwow: udało mi sie uporać ze wszystkimi wcześniejszymi problemami.
W formie ciekawostki problemy z klemą były problemami z imobiliserem i uniwersalnym alarmem, kupiłem pilot z saaba problem znikł. Problemy z odpalaniem czujnik położenia wału

Nie doprecyzowałem, płynu nie było prawie wogole, wszystko wyleciało z dziurki, najprawdopodobniej wpływ na nieprawidłowe działanie miała nie sama dziura tylko mała ilośc płynu, wskaźnik małej ilości płynu nie świecił (nie wiedziałem ze taka kontrolka jest) możliwe ze bezpiecznik?

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:01:17 am »
Czujnik ilości płynu znajduje się pod zbiornikiem. Będziesz widział od strony silnika. Na zdrowy rozum jego ewentualne uszkodzenie lub wypiecie powinno powodować świecenia kontrolki. Chyba, że tu jest inaczej. Może ktoś ma doświadczenia w tej kwestii.

Jak przekrecasz kluczyk i świecą się kontrolki wszystkie to ta też?

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2017, 08:46:18 am »
U mnie uszkodzony czujnik objawił się właśnie zaświeceniem kontrolki o małej ilości płynu.

Offline mihalczyk

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Jaguar xj300 nie reaguje odrazu na pedał gazu
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2017, 08:40:22 am »
Jak przekręcę kluczyk to świeca sie wszystkie kontrolki