Autor Wątek: Dołożenie światełek drzwi.  (Przeczytany 1684 razy)

Offline Gikonzx9r

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Dołożenie światełek drzwi.
« dnia: Marzec 20, 2017, 17:46:03 pm »
Witam! Chciałbym dołożyć do swojego kota światełka w boczki drzwi, bo mój egzemplarz niestety wyposażony jest w zwykłe odblaski :-thumpdown. Zdemontowałem dziś tapicerkę (oczywiście połamałem jeden kołek :-tylko) i niestety nie ma gotowej instalacji tak jak po cichu na to liczyłem. I teraz mam pytanko, czy trzeba będzie aktywować w komputerze (jak np. w mondeo) taką funkcję, czy uda się podłączyć bez tego? Szukałem informacji na ten temat, ale nie znalazłem :-trudno, dlatego byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

toomas

  • Gość
Odp: Dołożenie światełek drzwi.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2017, 11:38:28 am »
Ja się podepne do tematu ale z trochę innym pytaniem. U mnie lampki są ale nie działają. Nie ma prądu na kostce w drzwiach. Bezpieczniki ok a pytanie brzmi: czy jest jakiś modol odpowiedzialny za te lampki czy może jest jakieś miejsce gdzie instalacja jest narażona na uszkodzenia?

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Dołożenie światełek drzwi.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2017, 12:19:14 pm »
Też mnie to ciekawi bo planuję w miejsce fabrycznych wstawić projektory LED z logiem Jaguara. A w sieci są na podpinkę w miejsce oryginalnych.  Tyle, że też mam odblaski...
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline Gikonzx9r

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dołożenie światełek drzwi.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2017, 21:26:51 pm »
Niestety z tymi projektorami nie wypali jak masz odblaski, bo własnie też projektorki próbowałem dołożyć. Prąd pożyczyłem z szyby, masę z czujnika w zamku i wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że działa odwrotnie tzn. na otwartych drzwiach gaśnie a przy zamkniętych świeci. Poddałem się i projektorki trafiły w miejsce oświetlenia nóg i działa wszystko jak należy :)

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Dołożenie światełek drzwi.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2017, 09:29:36 am »
Przekaźnik rozwiązałby Twój problem.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Dołożenie światełek drzwi.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2017, 18:51:03 pm »
Wszystko się da zrobić :) Mam od tego czarodzieja, który w Alfie całe podświetlenie mi modyfikował nawet tam, gdzie nie było prądu. Zapewne będę miał pierwsze podejście za jakiś miesiąc to na pewno dam znać czy wyszło i (jak wyszło) jak to zrobić :)
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.