Autor Wątek: Kilka pytań nowego posiadacza 3.0d s-dziwny dzwięk na włączonym zapłonie, itd  (Przeczytany 1654 razy)

Offline waka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Cześć wszystkim,
stałem się szczęśliwym(mam nadzieję) posiadaczem XFa 3.0d s z 2010r. Mieszkam w UK więc kierownica po złej stronie:)
Mam kilka pytań związanych z kociakiem.
1. Jak włącze zapłon oraz na załączonym silniku słychać jakiś dziwny dzwięk, dla mnie jakby elektryczny. Jak siędzę w aucie to słychać go z okolic schowka pasażera(wersja UK przypominam).Jak otworzę maskę to jakby pochodzil z filtra paliwa. Tu macie linka do dzwięku https://www.youtube.com/watch?v=OVH2KR0QoYc  Macie pomysły co to może być?
2. Czy zmiane biegów powinno być czuć? Jakieś lekkie szarpnięcie? To mój pierwszy samochód ze skrzynią automatyczną dlatego pytam.
Przy przyspieszaniu słychać jakiś drobny szmer jakby ze skrzyni ale oczywiście może być z czegoś innego. Czy wymiana oleju może tu pomóc?
3. W tunelu środkowym są schowki- kubki i drugi mniejszy. Mam trochę porysowaną ich wierzchnią warstwę. Czy to jest drewno czy plastik? U mnie kolor praktycznie czarny. Da się to wypolerować i czym najlepiej

Pozdrawiam

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Witaj.

To Brzeczenie to tak jakby wentylator o cos zahaczal, brzeczy przy wylaczonym nawiewie?

Zmiana biegow zalezy od tego jaki masz styl jazdy - przy delikatnej jezdzie nie czuc za bardzo zmiany, przy jezdzie agresywnej - zmiana czy w gore czy w dol jest wyraznie odczuwalna.

Wykonczenie jest drewniane - cienka warstwa drewna, polakierowana. Wypolerowac na pewno sie to da ale trzeba wiedziec jak to zrobic zeby nie zniszczyc.

Temat odnosnie PIANO black wewnatrz XF:

http://www.jaginfo.org/archive/index.php/t-5978.html

PS. Gdzie w UK?
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline waka

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Hej. Dzieki za odpowiedz. Teraz mieszkam we blisko dartford crosing na wschodnich przedmiesciach londynu