Dział Techniczny > XJ X351 (2009 - obecnie)

Lewa strona niżej od prawej?

(1/3) > >>

Ashir:
Witam wszystkich :)
Mam takie pytanko, od niedługiego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem kociaka z 2014 roku.
Silnik 3.0 V6 AWD.
Jednak ostatnio zauważyłem dość denerwujący mnie szczegół :/ Mianowicie między lewą stroną auta a prawą jest różnica w wysokości między oponą a błotnikiem jakieś 1,5 - 2 cm, ma to się tak samo do przedniej osi jak i tylnej.
Ogólnie nie wpływa to jakoś na właściwości jezdne, auto prowadzi się płynie i nie ściąga na żadną ze stron.
Jako że wybieram się do serwisu chciałbym też mieć jakieś pojęcie o tym cóż może być przyczyną tej różnicy.
Z góry dziękuję wszystkim za ewentualną pomoc :)

pablo21:
Tylne zawieszenie masz pneumatyczne. Być może amortyzator masz niesprawny. Może wystarczy ustawić jego wysokość. Jest do tego specjalna procedura i robi się ją za pomocą komputera serwisowego.

Ashir:
Dzięki za odpowiedź.
Ogólnie po przeglądzie stwierdzili że są do wymiany tylne wahacze, czy to może być tym spowodowane?
Wtedy już będę spokojniejszy :)

pablo21:
Tak może.

Ashir:
I niestety, nie jest to problem wahaczy.
Nie mogłem zostawić auta na drugi dzień w serwisie, i nie zdążyli nic z omawianym problemem zrobić.
Jutro mam jechać do Wrocławia i tam też umówiłem się z autem żeby sprawdzili co się dzieje, jednak problem się pogłębił przez weekend, dzisiaj rano przechył już jest dużo większy...
Sprawdziłem w razie "wu" bezpieczniki dotyczące zawieszenia, są ok, tak więc teraz mam sporo obawy co do wyjazdu, a przecież muszę to zrobić tak czy siak :/

No dobrze, Auto się podniosło na lewej stronie tak jak powinno być, wychodzi na to że prawa strona jest za wysoko.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej