Autor Wątek: Demontaż fotela kierowcy w x300  (Przeczytany 2724 razy)

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Demontaż fotela kierowcy w x300
« dnia: Marzec 07, 2017, 22:26:56 pm »
Witam, nigdzie nie znalazłem pełnej informacji na temat demontażu fotela kierowcy.
Chcę wyciągnąć w celu montażu zapinki pasa, a także chcę zająć się czyszczeniem tapicerki na spokojnie w ciepłym miejscu/ będzie szybciej schła/.
Dodatkowo zyskam trochę miejsca do montażu podsufitki z nowym poszyciem.
Proszę o informację, jakie śruby odkręcić i czy nie da się aby wysunąć fotela, tak jak w wieśwagenach, przesuwając go na maxa do przodu lub do tyłu/ oczywiście po odpięciu wtyczek, mam wersję podstawowa sterowania elektrycznego, bez ogrzewania fotela, bez pamięci ustawień/.
Czy nie namieszam w elektronice, włączając zapłon i odpalając silnik przy zdemontowanym fotelu?
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2017, 23:03:21 pm »
4 śruby odkrecasz, wtyczki odpinasz i wyjmujesz. Później możesz spoko ac itp. Wywali w kompie błąd napięcia w sterowaniu fotelem i tyle, także nic strasznego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2017, 23:10:12 pm »
Czyżby 2 z przodu i 4 śruby z tyłu /po 2 szt na stronę, całość na torxa od góry/?
Jednak jest słabe podejście/szczególnie z tyłu/....
Czy ustawienie na maxa fotela do przodu wajchą i podciągnę elektrycznie, to będę miał łatwy dostęp?
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2017, 07:58:18 am »
No musisz fotelem raz odjechac troche do tylu, a później do przodu prawie na maks.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2017, 12:01:08 pm »
tylko te śruby na torxie. odkręcasz razem z całą szyną. potem odpinasz kostki i heja :)
tak przy okazji - fotel jest naprawdę cięzki, trzeba ostrożnie z nim podczas wyjmowania by nic sobie nie uszkodzić mechanicznie.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2017, 18:40:24 pm »
Nie wiem jak daleko chce kolega odchodzić od auta z tym fotelem ale jeśli kawałek to warto też pas odkręcić :)
Piotr

Offline demon206sw

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2017, 19:27:31 pm »
Z odkręcaniem tych śrub na torx mocujących prowadnice fotela do podłogi trzeba uważać...
Śruby te często są skorodowane na gwincie przez co są zapieczone i podczas odkręcania uszkadza się blaszka z tulejką gwintowaną i można kręcić śrubą godzinę czasu bez żadnych efektów. Warto wtedy rozwiercić tą śrubę, nie jest jakoś bardzo twarda i poddaje się wiertłu ;) Miałem problem z odkręceniem foteli z 6 na 10 Jaguarów z których wymontowywałem siedzenia.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2017, 22:29:21 pm »
Auto jest zdrowe, nie ma oznak korozji podłogi, więc powinno być w porządku.
Wykładzina podłogowa też zadbana/bez śladów zalania/, jestem dobrej myśli ;).
Tak przy okazji, czyścił ktoś z Was pasy bezpieczeństwa?
Pasy powinienem trochę odświeżyć, ale nie bardzo wiem, czym wyczyścić, mam jasny /beżowy?/ kolor pasów.
Nie będę bawił się z odkręcaniem pasów, wysunę na maxa i wyczyszczę w miarę możliwości , aby w większej części zanurzyć w roztworze z płynem do wełny/ bardziej odpuści brud/ i czyścić delikatną szczotką.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2017, 11:43:29 am »
Osobiscie swój pas wypralem w pralce(oczywiscie bez czesci mechanicznej, która wisiala u dolu pralki) i tak malo co jego wyglad sie polepszyl. Lata brudu, czasem jakis smar, chyba jedyna mozliwosc na jego lepszy wyglad to wymiana lub przemalowanie na inny kolor.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2017, 19:27:59 pm »
To może jakiś wanish?
Oby nie wybielił koloru pasów i zostawił przebarwienia od brudu w środkowej, najbardziej używanej części...
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2017, 10:30:39 am »
No raczej na pewno wybielacz zostawilby jakies przebarwienia, juz predzej jakbym próbowal teraz to na takie 'wymagajace' plamy, szczoteczka, woda z mydlem i plyn do czyszczenia hamulców.

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2017, 23:13:37 pm »
skąd ta sugestia z płynem hamulcowym?
Pierwszy raz się z takową spotkałem...
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2017, 15:47:56 pm »
Nie plyn hamulcowy tylko plyn do czyszczenia hamulców. To dwie calkiem rozne rzeczy i ten drugi idealnie nadaje sie do ciezko schodzacych plam przy 'pracy przy aucie'

Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2017, 16:19:18 pm »
Racja, źle spojrzałem.
Wypiorę w płynie do prania wełny, jeśli nadal nie będzie efektu, zastosuje bardziej, moim zdaniem drastyczną metodę, z płynem do czyszczenia hamulców.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Demontaż fotela kierowcy w x300
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2017, 19:01:37 pm »
Kup sobie srodel do prania dywanow lub środek typu APC. Vanish lub podobne to majtki dobrze doczyszcza
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8