Dział Techniczny > XJ X351 (2009 - obecnie)

wyciszenie jaguara XJ X351

(1/4) > >>

Marwes:
Jednym z najważniejszych czynników (o ile nie najważniejszym) warunkujących komfort jazdy samochodem jest jego izolacja akustyczna, zwana wygłuszeniem lub wyciszeniem. Niestety jest to temat tabu, przemilczany i niedoceniany przed producentów samochodów (a także większość kierowców), o czym świadczy brak informacji na ten temat choćby wśród danych technicznych pojazdu.
Jako że XJ należy do elitarnej grupy pojazdów segmentu F, czyli luksusowych, ciekawy jestem jak kwestia wyciszenia w tym samochodzie wygląda na tle konkurencji (mercedes klasy S, audi A8, bmw serii 7, lexus LS - ponoć najlepiej wyciszone auto świata, chociaż po przejażdżce nim mam pewne wątpliwości).
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma wiedzę na ten temat? Interesują mnie również różnice pomiędzy wersją z silnikiem diesla a benzyną, wersją ze standardowym i wydłużonym rozstawem osi, pomiędzy XJ a XF oraz pomiędzy XJ w obecnej wersji a poprzednikami. Za wszelkie informacje na ten temat będę bardzo wdzięczny (i myślę, że nie tylko ja).

Marwes:
Tak jak mówiłem - temat zupełnie przemilczany...

Marwes:
Odpowiem sobie (i innym) sam...
Na podstawie subiektywnych odczuć oraz nieprofesjonalnych pomiarów wykonanych decybelomierzem w telefonie stwierdzam, że jest... fatalnie.
Powyżej 70 dB przy prędkości 130 km/h jest jednym wielkim nieporozumieniem w aucie tej klasy (to są wyniki typowe dla aut miejskich!). Szum opon i powietrza daje się mocno we znaki. Nie wiem czy to kwestia kół (felgi 19'', opony letnie Pirelli P Zero), czy może wadliwych uszczelek, czy ogólnego niedopracowania XJ w tej dziedzinie. Jeśli dodać do tego twarde zawieszenie, dające odczuć każdą łatę na drodze (świeżo przebyta trasa Warszawa-Katowice), komfort jazdy oceniam jako niedostateczny.

rmazurek:
Znalazłem coś takiego:

Proponuje skopiować do excela i tam przefiltrować modele które Cię interesują.

Pozdrawiam.
R.

Driv3rrrr:
Raczej glosniejszy niz S type nie jest a eSa ma kolo 67-68dB. Te telefonowe apki sa o kant tyłka potluc. Mi w volvo pokazalo 65 na postoju

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej