Autor Wątek: sprężyna amortyzatora  (Przeczytany 1658 razy)

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
sprężyna amortyzatora
« dnia: Marzec 10, 2017, 18:26:53 pm »
Witam wszystkich klubowiczów , mam duży problem pękła sprężyna od amortyzatora mechanik powiedział mi 700 zł za kpl z założeniem trochę dużo , może ktoś miał już to samo i jest może jakaś tańsza opcja , ponoć nie można dopasować z innej marki
mam X-Type 2003r 2,0 diesel z góry dziękuje za wszystkie rady

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: sprężyna amortyzatora
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2017, 18:38:58 pm »
Nie bardzo wiem, co to jest sprężyna od amortyzatora. Jeżeli masz na myśli sprężynę kolumny MacPhersona to możesz ją kupić na Allegro. Całe kolumny też są w przystępnej cenie. Wersje Comfort i Sport mają różne sprężyny, pamiętaj o tym. Od innego samochodu nie dopasujesz sprężyn.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: sprężyna amortyzatora
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2017, 19:11:00 pm »
szczerze mówiąc mało się na tym znam , tak powiedział mi mechanik gdy podjechałem bo coś mi pukało z jednej strony

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: sprężyna amortyzatora
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2017, 20:18:40 pm »
Jak pukało to pewnie ta sprężyna o której wspomniałem . Amortyzator jest wewnątrz sprężyny i pewnie dlatego nazwał ją sprężyną amortyzatora. Spokojnie możesz wstawić używaną. Są zakłady, które dorabiają sprężyny (np. Pospring, Polspring), ale wtedy musiałbyś wymienić obydwie.
 
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline J66

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Kocham to forum
Odp: sprężyna amortyzatora
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2017, 20:47:33 pm »
a czy jest szansa żeby kupić samemu te sprężyny ale nie w takiej cenie jak u mechanika?

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: sprężyna amortyzatora
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2017, 21:01:11 pm »
Nie sądzę, że nowe sprężyny kupisz taniej. Oryginalne części nie należą do najtańszych. Dzisiaj odebrałem X-type z warsztatu, miał wymieniane górne mocowania kolumn McPhersona - koszt samych części 700 PLN.
Przy wymianie sprężyn na nowe musisz wymienić obydwie. Jeżeli cena ,którą podał tobie mechanik jest za komplet 2-ch sprężyn ,to nie jest wcale wysoka.
Używana sprężyna będzie miała zbliżoną charakterystykę do twojej drugiej sprężyny i dlatego możesz wymienić tylko jedną.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2017, 21:12:41 pm wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: sprężyna amortyzatora
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2017, 22:59:12 pm »
Sorry Winetu, ale sprężyny wymienia sie parami, tak samo jak amortyzatory, tarcze i klocki hamulcowe i sporo części w zawieszeniu.
Inaczej to jest druciarstwo i polecam raczej w Ursusie na polu.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black