Autor Wątek: Czujnik ciśnienia oleju 3.2 w x300  (Przeczytany 1926 razy)

Kuba_Wawa

  • Gość
Czujnik ciśnienia oleju 3.2 w x300
« dnia: Marzec 02, 2017, 19:17:16 pm »
Ogromna prośba. Czy ktoś jest w stanie dokładnie wytłumaczyć a najlepiej pokazać na zdjęciu jakimś, gdzie znajduje sie czujnik ciśnienia oleju na bloku silnika??
Mam u siebie uszkodzony (standardowo), kupiłem wiec ten tzw 0-1 i jest on malutki, zupełnie inny niż ten który był wcześniej (taka ok 4cm średnicy gruszka).
Dowiedziałem sie ze teraz juz niema takich jak kiedyś były w oryginale, i te nowe działają na zasadzie zero-jedynkowej tj działa-niedziala...
Mi to nie odpowiada. Poza tym ten co kupiłem był prawdopodobnie uszkodzony (tak powiedział mechanik ), wobec powyższego poszukuje używanego ale sprawnego (tego starego typu dużego), jednakże nie wiem gdzie on jest umocowany. Muszę to wytłumaczyć komuś kto ma u siebie silnik i chciałby mi go wymontować.
Bardzo Prosze o pomoc., dziękuje z góry

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Czujnik ciśnienia oleju 3.2 w x300
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2017, 22:30:47 pm »
Po prawej widac filtr oleju.




Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: Czujnik ciśnienia oleju 3.2 w x300
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2017, 20:29:29 pm »
dokładnie, to jest ta "gruszka" po lewej z przewodem .. :)
Bardzo bardzo Ci dziękuję.
Dziwna sprawa bo chyba w innym motorze ( też o poj. 3,2 ) ten czujnik wygląda inaczej. ( zdjecie w załączeniu )
Czy ktoś wie czy on by pasował, czy niekoniecznie???
pozdrawiam

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Czujnik ciśnienia oleju 3.2 w x300
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2017, 21:03:56 pm »
Ten niebieski czujnik to co innego w ogóle, czujnik oleju jest za tymi rurami pewnie schowany na tej samej wysokosci.

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: Czujnik ciśnienia oleju 3.2 w x300
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2017, 21:55:07 pm »
nie ma takiej opcji. tu go w takim razie wogole nie ma.
kojarze ze w motorze 4.0 ktory mam u siebie z rozbiorki sytuacja tez tak wygląda, czyli brak tegoż czujnika.../ nic z tego nie rozumiem..?

wicherrr

  • Gość
Odp: Czujnik ciśnienia oleju 3.2 w x300
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2017, 11:34:33 am »
wydaje mi sie ze w x300 były rożne czujniki oleju. Kiedyś zamawiałem w v12 i sie pytal jaki mam. Wiec pewnie a rożne rodzaje.