Autor Wątek: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie  (Przeczytany 7501 razy)

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 24, 2017, 11:26:17 am »
A czy przyczyną gaśnięcia może być któraś z poniższych usterek? Zdiagnozował mi je jakiś czas temu JAGCAR i jestem umówiony na 3 kwietnia na naprawę tych rzeczy:
1. Do wymiany przewód odpowietrzenia prawej pokrywy.
2. Do wymiany zawór odmy pokrywy lewej.
3. Sprawdzenie przyczyny wycieku oleju silnikowego (na razie nie plami w garażu). Silnik zalany olejem pomiędzy głowicami, kolektor ssący miał w sobie dużo oleju (stwierdzono podczas wymiany katalizatorów).
Do uszczelnienia podstawa kolektora ssącego z listwą paliwową.
4. Uszkodzona wtyczka zasilająca przepustnicę.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 24, 2017, 11:38:58 am »
A, bo nie sprecyzowałem. Mi chodziło o złącze w KME do połączenia z komputerem.

Co do wymiany czujnika wału, to robiąc to bez kanału, to.
1) Auto do góry, zdejmujesz koło.
2) Odkręcasz kilka śrubek od nadkola, i kilka kołków wyjmujesz żeby zdjąć małą osłonę (tak jakby przedłużenie nadkola osłaniające silnik)
3) Odpinasz wtyczkę czujnika, odkręcasz śrubkę (chyba klucz 8), delikatnie wyjmujesz czujnik
4) Zakładasz czujnik i składasz wszystko do kupy.

Jak dla mnie to jeśli już to czujnik wału niż wałka.

Jeśli wtyczka od przepustnicy nie przerywa, to ja bym na pewno zaczął od wykluczenia nieszczelności w dolocie. Pozostałe wymienione przez Ciebie przyczyny nie wydają mi się pasujące do opisanego przypadku.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 24, 2017, 11:41:48 am »
A... do podłączenia z komputerem:) to mam jeden rząd i wygląda to na 4 piny. W załączeniu foto wtyczki do podłączenia komputera pod sterownik LPG.

Wymiana czujnika wału będzie dziś robiona w warsztacie, który ma podnośnik.

Tego, czy wtyczka zasilająca przepustnicę przerywa czy nie to nie wiem. Napisał mi jakiś czas temu warsztat taka uwagę, że "uszkodzona wtyczka zasilająca przepustnicę". Nie wiem dokładnie na czym polega to uszkodzenie i czy przerywa czynie. Na tę wtyczkę jestem umówiony na 3 kwietnia w innym warsztacie niż dzisiejszy czujnik wału.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, 14:34:55 pm wysłana przez ktr »

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 24, 2017, 14:46:23 pm »
Jeszcze jedna opcja - masz błędy ABS?

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 24, 2017, 14:47:53 pm »
Bardzo rzadko jest komunikat DSC system fault. Albo gearbox fault. Ale bardzo żadko i na chwilę, zanim odpalę. Dawno tego nie miałem.

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 24, 2017, 15:06:30 pm »
U mnie auto potrafiło schodząc z obrotów zejść do zera, błędy miałem jedynie od abs-u (uszkodzona koronka), po wymianie koronki nigdy więcej podobnego przypadku nie miałem - może tutaj jest pies pogrzebany

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 24, 2017, 18:49:27 pm »
Czujnik o nr EPS: 1953498 okazał się nie tym czujnikiem bo wtyczka w nim jest na 3 piny, inaczej zupełnie wygląda. U mnie wtyczka ma 2 piny.

Jutro o 8 rano odbieramy w Inter Carsie inny czujnik EPS o nr: 1953280. To jest do Mondeo... Niby inaczej wygląda bo wtyczka Mondeo nie jest łamana na bok (tak jak u mnie) tylko jest na wprost, ale... wtyczka jest na 2 piny. Mechanik stwierdził, że to jest proste urządzenie i że jeśli wtyczka będzie OK i da się wsadzić i przykręcić tę 1 śrubkę to będzie działać, a to że wtyczka jest na wprost a nie łamana to nie ma znaczenia i się tym nie przejmować.

Jutro o 9 rano auto ma być do odbioru już z nowym czujnikiem wału korbowego. Dam znać co i jak.

Jeśli chodzi o dostęp do czujnika to - tak jak pisał voitec - jest łatwo: auto na podnośnik i do góry, zdejmujemy prawe koło (pasażera) i w zasadzie jest na wierzchu. Przymocowany 1 śrubką.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, 19:18:27 pm wysłana przez ktr »

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 25, 2017, 13:06:13 pm »
Wymiana czujnika nie pomogła. Nic to nie dało.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 25, 2017, 14:05:00 pm »
Moja propozycja, to kup interfejs do lpg za kilkanaście złotych. W Diego o ile dobrze pamiętam to oscyloskop jest taki trochę ograniczony, ale jeśli problem jest taki jak wcześniej przypuszczałem, to powinieneś zauważyć na wykresie taki moment że obroty jakieś będą, ale czas wtrysku benzyny będzie 0 bo nie będzie sygnału z ecu.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 25, 2017, 14:19:02 pm »
Podejrzewasz, że winny jest sterownik lpg?

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 25, 2017, 14:57:18 pm »
W poniedziałek wieczorem wypinamy sterownik lpg. Zrobimy zworki  (6 szt.) i zobaczymy czy winny jest sterownik lpg.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 25, 2017, 15:00:13 pm »
ktr

Miałem dzwonić do Ciebie, ale jakoś czas mi cały czas ucieka.
Ja właśnie chciałem powiedzieć, że moim zdaniem winny jeste przede wszystkim gaz. U mnie tak samo jest od dawna. Jak coś zmienię, to najwyżej inne są trochę objawy po jakimś tam czasie i inne błędy zaczynają się wyświetlać, ale zawsze jest to samo. I potem sytuacja się coraz bardziej komplikuje (objawy coraz poważniejsze, bo jak na moje wnioski, to komputer Jaguarowski zaczyna już coraz bardziej głupieć i wprowadza jakieś samoadaptacje i już jest pozamiatane), bo rozregulowuje się albo pompa albo jakiś moduł i wtedy zaczynają się już poważne niedomagania.
Przecież ja miałem tak samo, że mi auto w trakcie jazdy gasło itp itd
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 26, 2017, 19:10:57 pm »
Dziś na trasie 50 km zgasł mi z 5 razy... nowa obserwacja jest taka, że obrotomierz pokazuje jeszcze przez krótką chwilę obroty (np. 1500 rpm) a auto już nie reaguje na gaz i silnik tak jakby był zgaszony. Po chwili zapalają się kontrolki i obroty spadają na 0.

W poniedziałek wieczorem wypinamy sterownik lpg i dajemy zworki. Potem testy i ciekawe, czy to pomoże.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2017, 19:41:15 pm »
Jak dla mnie, to co teraz napisałeś tylko potwierdza moją hipotezę.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ktr

  • Gość
Odp: x-type: gaśnie na benzynie na autostradzie
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 27, 2017, 13:49:40 pm »
Wieczorem się okaże. A co sądzicie o pomyśle, że być może to jest wina przepustnicy?