Autor Wątek: [X308] Czasami długo kręci na zimnym  (Przeczytany 3847 razy)

lukasz.calvados

  • Gość
Odp: [X308] Czasami długo kręci na zimnym
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2017, 22:01:43 pm »
A nie masz tam regulatora ciśnienia na listwie? Kiedyś miałem identyczny przypadek w bmw 520i i regulator ciśnienia czyli taka metalowa beczka na listwie wtryskowej do której z tyłu dochodzi wężyk podciśnieniowy rozwiązała mi problem na amen. Teraz mam X300 3.2 i jest podobny regulator jak w BMW ale w tu na szczęście nie mam problemu z odpalaniem.

Nie wiem czy w V8 jest taki regulator, ale jeżeli jest i ma pękniętą membranę to pompka pompuje paliwo do listwy a przez niego ucieka ono powrotem do baku i dlatego zanim pompka zdoła nabić odpowiednie ciśnienie to musisz kręcić długo rozrusznikiem. Jak on tam w ogóle będzie i będzie dochodził do niego przewód podciśnieniowy to sprawdź czy jest szczelny i czy podczas kręcenia nie pojawia się w nim paliwo.

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: [X308] Czasami długo kręci na zimnym
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2017, 22:06:33 pm »
Miałem podobny problem. Odpalał za 5-6 razem po długim kręceniu.
Myślałem, że gaz, jeździłem na benzynie a i tak nie chciał odpalić na zimnym.
Problem rozwiązało dopiero... doładowanie akumlatora!
A jest jeszcze oryginalny  :-tylko
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

brys

  • Gość
Odp: [X308] Czasami długo kręci na zimnym
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2017, 19:23:33 pm »
Przyczyny nadal nie rozgryzłem, ale za to auto.. ni stąd ni zowąd zaczęło zapalać bez problemów... Coś niesamowitego z tymi Jaguarami :P
Doładować akumulator nie zaszkodzi faktycznie - wiele razy czytałem, że w X308 się cuda działy, bo akumulator już niedomagał.

Mam nadzieję, że nie będę musiał kontynuować tematu

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

frostbive

  • Gość
Odp: [X308] Czasami długo kręci na zimnym
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2017, 22:16:03 pm »
Sprawdz stan wezykow podcisnienia ktore ida do regulatorow cisnienia paliwa na listwach wtryskowych, najlepiej je wymienic na silikonowe odpowiedniki dla pewnosci, przez to moze miec problem z odpalaniem albo swiece zaplonowe juz maja swoje lata i gdy jest zimno to i wilgoc a iskra juz nie ta co za czasow swietnosci.

brys

  • Gość
Odp: [X308] Czasami długo kręci na zimnym
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2017, 08:48:03 am »
Witam,

Problem wydaje sie rozwiązany. To niesamowite, ale wychodzi na to, ze to problem z akumulatorem. Gdy utrzymuję jego wysoki stopień naładowania - auto pali zawsze idealnie :)

Offline krystian

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: [X308] Czasami długo kręci na zimnym
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2017, 09:38:45 am »
O proszę, dobrze wiedzieć na przyszłość :)
Jaguar XJR 1995

brys

  • Gość
Odp: [X308] Czasami długo kręci na zimnym
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2017, 09:50:12 am »
Słyszałem już o tym, ze Jaguary lubią świrować, gdy mają niedoładowany akumulator. Ale tu rozrusznik kręcił jak szalony. No cóż, nauczka na przyszłość - dobrze, ze nie poszedłem w jakies większe koszty :)