Autor Wątek: Jaguar x-type 2.1 v6 wyciek płynu chłodniczego  (Przeczytany 1001 razy)

Offline mashade

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Jaguar x-type 2.1 v6 wyciek płynu chłodniczego
« dnia: Listopad 29, 2020, 14:38:52 pm »
Dzień dobry, mam problem ze swoim Jaguarem x-type 2.1 v6, mianowicie gdzieś wycieka płyn chłodniczy. Ktoś może byłby w stanie po opisie przypuścić co może ciec i czy samemu dałoby radę to ogarnąć.
Więc tak, płyn ciekł już wcześniej, z 2 miesiące temu naprawiłem cieknącą uszczelkę obudowy termostatu i było git. Po kilku przejazdach zaczął znowu uciekać płyn, tym razem pod samochodem mam mokrą (z płynu chłodniczego) obudowę skrzyni (obok miski olejowej). Nie mam pojęcia skąd teraz może uciekać, od góry silnika nic nie idzie zobaczyć, przewody płynu niby okey.
Płyn ucieka w sumie tylko kiedy się jeździ i maksymalnie jeszcze przez 24h od odstawienia samochodu (200ml gdzieś potrafi uciec).
Teraz samochód stoi nieodpalany już 3 tygodnie (płynu w zbiorniczku przez ten czas niby nie ubyło). Zastanawiam się czy samemu gdzieś na kanale nie dałoby rade tego zrobić, czy też oddać do mechanika, ale znowu nie wiem ile by za to skasował.

No to chyba nie namieszałem w opisie, aż tak bardzo, liczę na jakieś wskazówki, pozdro :)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Jaguar x-type 2.1 v6 wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2020, 22:36:19 pm »
Albo między głowicami z króćca albo zbiornik pęknięty
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Bsat

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar x-type 2.1 v6 wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2020, 05:14:43 am »
Może być też pompa wody.

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Jaguar x-type 2.1 v6 wyciek płynu chłodniczego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2020, 14:55:29 pm »
Nie dalej jak 2 tygodnie temu miałem zamontowany nowy zbiorniczek płynu chłodzącego. Pęknięta była plastikowa rurka przy zbiorniczku w spodniej części, co trudno było dojrzeć.

Pomijając już ten konkretny przypadek, to mimo dwukrotnego rozbierania z wymianą kpl. o-ringów, cały czas coś nieznacznie pokapuje, co jest wyjątkowo irytujące.
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl