Autor Wątek: 3.0 spadające ciśnienie paliwa  (Przeczytany 3141 razy)

gres

  • Gość
3.0 spadające ciśnienie paliwa
« dnia: Listopad 30, 2016, 22:11:23 pm »
witajcie
mam problem - auto nie chce jechać na pb . Na lpg jest ok.

Na benzynie sytuacja wygląda tak że jedzie niby normalnie, ale co parę minut zaczyna tracić moc i gaśnie. Ewidentnie nie dochodzi paliwo. Po przekręceniu kluczyka wszystko wraca do normy ale tylko na chwilę.
Podpięcie pod obd nie wskazuje błędów, ale w momęcie gaśnięcia spada ciśnienie paliwa do zera.
Na pierwszy rzut idzie filtr paliwa - już kupiłem, ale jakoś nie wierzę w tak proste rozwiązanie. Jakieś doświadczenia ?
Może to http://allegro.pl/modul-pompy-paliwa-jaguar-x-type-3-0-v6-i6622997616.html  - co to za cholerstwo i gdzie to znajdę ?

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2016, 22:25:01 pm »
Cześć,

próbowałeś odłączyć akumulator na parę minut? Gdy ja miałem taki sam  problem - pomogło ( na lpg latał bez problemu a na pb tracił moc)
Masz emulator czy inny patent?
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2016, 22:30:30 pm wysłana przez lukasz_slask »

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2016, 23:25:20 pm »
 Ten moduł jest pod tylnym siedziskiem kanapy (strona za kierowcą) i jest dodatkowo schowany pod taką kształtką z blachy (ale widać go od góry jak się już zdejmie siedzisko).
Ja to bym określił na narożniku kanapy tylnej z lewej strony.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

gres

  • Gość
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2016, 23:28:27 pm »
Cześć,
próbowałeś odłączyć akumulator na parę minut? Gdy ja miałem taki sam  problem - pomogło ( na lpg latał bez problemu a na pb tracił moc)
Masz emulator czy inny patent?
Korciło mnie ale na polu zimno jak cholera i odłożyłem to na później :) Spróbuje jutro. Mam emulator - wywala od czasu błąd ciśnienia, ale bez żadnych konsekwencji ( mam go już dwa lata).
Ten moduł jest pod tylnym siedziskiem kanapy (strona za kierowcą) i jest dodatkowo schowany pod taką kształtką z blachy (ale widać go od góry jak się już zdejmie siedzisko).
Ja to bym określił na narożniku kanapy tylnej z lewej strony.
Ok a jak kanapę ? Rozumiem że on steruje pracą pompy ? Zacznę od filtra i zdjęcia aku , nóż widelec pomoże a jestem zdania że trzeba zaczynać od najprostszych rozwiązań.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 00:46:21 am wysłana przez Choina »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2016, 06:15:52 am »
Jak na moje to emulator miesza. Na LPG pompy też działają
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Online voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2016, 08:51:58 am »
Jak na moje to emulator miesza. Na LPG pompy też działają
Dokładnie, też w tę stronę bym kierował swoje poszukiwania.
Porównaj ciśnienie Pb przy pracy na LPG z ciśnieniem przy pracy na Pb. Tak jak wyżej lukasz_slask napisał - odłączenie akumulatora spowoduje, że na jakiś czas będziesz miał spokój - aczkolwiek albo FPE-V, albo przelew może rozwiązać problem. Aha, jeszcze jedno - źle ustawiony FPE-V też daje takie objawy.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2016, 19:01:58 pm »
emulator może być dobrze ustawiony, ale przy za bogatej mieszance będzie podobnie

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2016, 22:16:20 pm »
To jest wielce prawdopodobne, że to wina emulatora ciśnienia paliwa od LPG. Ja miałem założony przez chyba 2 miechy Agis Acon programowalny i tak mi rozregulował pompę, że też mi na PB na wolnych gasł na potęgę i coraz się to nasilał, aż na PB wcale nie dało się praktycznie jeździć, bo przy dojeżdżaniu do np. skrzyżowania gasł w pozycji Drive i oczywiście nagle zero wspomagania i toczył się na tym D. Miałem z tego powodu kilka dość nerwowych niebezpiecznych sytuacji...

PS. Jak znajdziesz kogoś kto zrobi przelew działający bezproblemowo, to daj znać, bo u mnie po wyjęciu tego emulatora i próbach założenia przelewu nadal mam problemy z checkiem i różne błędy oraz różne dziwne objawy.

Zna ktoś kogoś co potrafi zrobić dobrze działający przelew???
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Online kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2016, 11:59:40 am »
skoro nie wywala checka to odstraja benzynę w dół, bo emulator daje sygnał informujący o za dużym ciśnieniu i ECU skraca PWM pompy paliwa, co powoduje zmniejszenie ciśnienia benzyny. Trzeba porównać jakie ciśnienia paliwa jest na benzynie a jakie na LPG.
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

gres

  • Gość
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2016, 15:44:33 pm »
Idąc za waszymi radami , odpiąłem aku na chwilę i wszystko jest ok.
Skręciłem też troszkę emulator , ale fakt dobrym pomysłem będzie sprawdzić jakie ciśń ma na benzynei a potem emulator tak ustawić żeby było tyle samo.
Póki co nie jest źle. Wiadomo przelew byłby najlepszy ale narazie musi zostać jak jest

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2016, 17:35:49 pm »
Przelew wcale nie jest najlepszy
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

gres

  • Gość
Odp: 3.0 spadające ciśnienie paliwa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2016, 23:03:58 pm »
fakt - lepszy jest demontaż lpg :P