Autor Wątek: Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.  (Przeczytany 3083 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.
« dnia: Grudzień 20, 2016, 10:05:54 am »
Witam, czy istnieje możliwość demontażu podsufitki bez konieczności wyjmowania przedniej szyby? Oczywiście po wcześniejszym złożeniu/wyciągnięciu siedzeń. Czeka mnie ta operacja na wiosnę i nie wiem, czy próbować samemu, czy lepiej odstawić całe auto do kogoś, kto się podejmie. Jeśli ktoś już to kiedyś robił, to z chęcią dowiem się co i jak krok po kroku demontować, aby czegoś nie popsuć :) Druga sprawa to kolor materiału. Na chwilę obecną jest beżowa, chciałbym zmienić kolor podsufitki, słupków, osłon przeciwsłonecznych na kolor czarny. Można zamówić gdzieś już wycięty materiał pod wymiar tych elementów, czy trzeba ręcznie docinać? No i czy ktoś w końcu potrafi stwierdzić, który klej po wyschnięciu nie żółknie? Na forum przewijały się różne propozycje klejów do podsufitek, ale większość z nich miała wadę, że po pewnym czasie robiły się żółte sparcenia po klejeniu.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2016, 12:58:35 pm »
Był cały temat nie tak wcale dawno. Opisane co należy zdemontowac
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline GRUMCAJS

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Kocham to forum
Odp: Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2016, 16:33:20 pm »
Nie wiem jak jest w s-typach ale w większości samochód podsufitki wychodzą drzwiami bez demontażu  szyby
Ja w xj6 wykręciłem tylne drzwi i weszła . Musiałem z niej tylko zrobić '' banan'   ;D

Nie kupuj wyciętych materiałów pod dane auto ba zapłacisz 2 razy drożej . Kup materiał z hurtowni na metry i sam wytnij.
Materiał najlepiej na piance  wtedy wygodniej się układa  . ja brałem 2,5 mm i wydaje mi się ok   .Same klejenie materiału nie jest trudne . Należy uważać aby nie dociskać mocna materiału bo wtedy wyjdzie klej i będziesz miał plamy , Klej rozsmarowywać pędzlem max tylko  2 ruchami   i zostawić .Po większej ilości zaczyna się ciągnąć i trzeba go sciągać szpachelką .
Na pędzel ja polecam klej Bonaterm a-plus . Po wyschnięciu robi się żółty ale  jak nie przeciśniesz go przez materiał to nie bedziesz miał plam . ;)
Do kopresora nie wiem jakie są polecane .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2016, 16:45:45 pm wysłana przez GRUMCAJS »

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2016, 22:25:56 pm »
Dziękuję GRUMCAJS za odpowiedź :) Tobie Driv3rrrr też dziękuję za odpowiedź :) Czytam na bieżąco wątki z forum i ten, o którym wspomniałeś też czytałem, niestety nie dotyczył on S-typa :)

Mam jeszcze takie czysto techniczne pytanie: wyczytałem gdzieś na forum, że po nałożeniu kleju na podsufitkę należy odczekać ok. 5-8 minut, aby klej odparował i dopiero wtedy należy kleić materiał. Może ktoś dokładniej wyjaśnić cel "odczekiwania"? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Offline GRUMCAJS

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • Kocham to forum
Odp: Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2016, 12:44:11 pm »
Mam jeszcze takie czysto techniczne pytanie: wyczytałem gdzieś na forum, że po nałożeniu kleju na podsufitkę należy odczekać ok. 5-8 minut, aby klej odparował i dopiero wtedy należy kleić materiał. Może ktoś dokładniej wyjaśnić cel "odczekiwania"? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Należy odczekać wtedy klej ma największe właściwości ''klejące''.
Co do czasu wszystko zależy od temperatury pomieszczenia .
Ja  kleiłem w mieszkaniu w temp około 22°C  i zanim obsmarowałem element to już początek miałem matowy i gotowy do przyłożenia materiału    .



« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2016, 12:54:46 pm wysłana przez GRUMCAJS »

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2016, 14:18:30 pm »
OK, dziękuję za odpowiedź :)

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2016, 21:17:41 pm »
Ja demontowałem podsufitkę wyciągając zagłówki tylną kanapę z siedziskiem , przednie fotele rozłożyłem wyszła na  milimetry ,
problem był z montażem bo była już bardziej sztywna niż stara z która z wiekiem z flaczała do montażu zdemontowałem jeszcze fotel pasażera , z demontażem obici słupków niema problemów . Co do oklejania samodzielnego syn oklejał w BmW e36 czarną miał dwa rodzaje materiałów i dwa rodzaje kleju zrobił to ładnie , Ja swoją postanowiłem oddać do tapicera za 6 słupków i podsufitkę wziął 450zł.
ps.
młody używał kleju w spreju
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2016, 21:28:51 pm wysłana przez maciejcat »
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Wisząca podsufitka - jak zdemontować, gdzie szukać materiału.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2016, 22:08:22 pm »
Dziękuję maciejcat za odpowiedź. Co do kleju, to też czytałem o tym, że w spreju się sprawdza (nawet zamówiłem polecany tu na forum klej UHU). Będę musiał dorwać kawałek materiału i przetestować go jak klei.