Autor Wątek: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu  (Przeczytany 3594 razy)

Offline Panoramix

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« dnia: Grudzień 10, 2016, 16:03:45 pm »
Witam! Jak w temacie. Dzisiaj spojrzałem w bagażnik w którym mam zamontowany czytnik navi ale obok niego nie znalazłem żadnych luźnych kabli celem zainstalowania zmieniarki cd bądź modułu telefonu. Czy to możliwe aby były auta które tych kabli nie posiadają?? Z góry dzięki za pomoc!! :-boks

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2016, 18:52:08 pm »
Tak, możliwe że ich nie ma. Ale bardziej prawdopodobne jest to, że są one schowane tak głęboko że bez demontażu stelaża i szukania nie znajdziesz ich.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Panoramix

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2016, 20:37:05 pm »
Dzięki za odpowiedź ale odgiąłem tapicerkę i w okolicach stelaża nic nie ma . Więc chyba lipa :-cry

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2016, 09:06:24 am »
Szczerze nie pamiętam już, jak bardzo była schowana ta wtyczka telefonu. Gdzieś czytałem że bodajże jakaś seria z VINem kończącym się na Exxxxx nie miała okablowania, reszta powinna mieć.

Tutaj jest zdjęcie okablowania w bagażniku. -  http://www.jaguarforums.com/forum/x-type-x400-14/voice-prewired-xtype-vehicle-76685/#post543724
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2016, 10:14:59 am »
Dzisiaj spojrzałem w bagażnik w którym mam zamontowany czytnik navi ale obok niego nie znalazłem żadnych luźnych kabli celem zainstalowania zmieniarki cd bądź modułu telefonu. Czy to możliwe aby były auta które tych kabli nie posiadają??

Tak, światłowód leci do DVD navi i nic więcej nie ma.
By podłączyć telefon i zmieniarkę potrzebny jest światłowód „rozdzielacz” (to tak naprawdę działa w pętli), który nie był w standardzie w samochodzie.
Sam kabel ten jest dość egzotyczną sprawą jeśli chodzi o jego zakup to nie ma tego na rynku za wiele.
Niestety nie znam nr części ale wygląda on tak:

Offline Panoramix

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2016, 10:21:48 am »
Czyli rozumiem że aby podłączyć zmieniarke to muszę nabyć rozgałęźnik aby działa zmieniarka i navi?

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2016, 10:23:52 am »
Tak.
Sam szukałem tego kabla by dorzucić sobie zmieniarkę do denso i odpusciłem włansie przez ten cholerny kabel.

Offline Panoramix

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2016, 14:33:18 pm »

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2016, 16:08:35 pm »
Tak, jednak ten to masz tylko telefon i zmieniarkę bo masz "podwojny rodzdzielacz".Na DVD, CDC i telefon masz "potrójny" - jak widać cenią sobie go na 33GBP.
Raz był na allegro za ok 70zł z tego co pamiętam.

Offline Panoramix

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2016, 22:25:01 pm »
A jakbym chciał podpiąć tylko navi i zmieniarke bo telefonu nie mam to rozumiem że będzie pasował?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2016, 23:12:41 pm »
Rozgałęźnik musisz mieć na tyle urządzeń ile chcesz podłączyć. Nie możesz mieć więcej wtyczek światła niż masz urządzeń, bo nie będzie zamkniętego układu. Są zaślepki które zamykają układ ale ciężko dostępne. Można po prostu rozebrać dodatkową wtyczkę i skrócić układ światła.

Tak, jednak ten to masz tylko telefon i zmieniarkę bo masz "podwojny rodzdzielacz".Na DVD, CDC i telefon masz "potrójny" - jak widać cenią sobie go na 33GBP.
Raz był na allegro za ok 70zł z tego co pamiętam.

Za 49zł był i go nabyłem bo kiedyś (6 lat temu) jak kupiłem kota to zakładałem zmieniarkę, (navi była) i miałem jeszcze jedno wolne światło ale skróciłem wiązkę bo nie wiedziałem wtedy o module tel a teraz jak moduł kupiłem to gdzieś ten kawałek światła się podział i musiałem kupić całość.. Na upartego można kupić kawałek światła byleby miał wtyczkę i dołożyć ale w tej samej cenie był komplet co jakiś kawałek więc kupiłem komplet. Modułu jeszcze nie założyłem bo kot niedawno wrócił od blacharza po prawie roku stania u niego ( taki niechętny do roboty, ale jest dobrze kot zrobiony). Patrzyłem tylko za wiązką za navi i nie widziałem właśnie prądowych do modułu tel. Nie zagłębiałem się wprawdzie w szukanie jak mówicie, że schowane ale sprawdzałem bodajże na stronie jaguara i po vinie pokazuje, że auto było wyposażone w tel bluetooth. Z bagażnika pewnie ukradli w Belgii co się dało ale ten w podłokietniku to powiedzcie mi jest w schowku podłokietnikowym czy gdzieś schowany pod całym tunelem i żeby się do niego dostać to trzeba całość ściągać? Tak pytam z ciekawości, bo skoro strona pokazuje, że miał to może tego nie ukradli jeśli jest głębiej schowany ;).
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2016, 07:28:22 am »
Moduł BT jest montowany w podłokietniku, ale od spodu, czyli żeby go zobaczyć musisz zdemontować podłokietnik.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Panoramix

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2016, 12:00:50 pm »
Dzięki wszystkim za wyjaśnienia!! Czyli dla potomnych aby mieć navi i zmieniarkę trzeba mieć podwójny rozgałęźnik. Aby mieć navi, zmieniarkę i telefon trzeba mieć potrójny rozgałęźnik i moduł BT w bagażniku i w podłokietniku.
Ostatnie pytanie- Jeśli będzie brak modułu BT w podłokietniku to jest szansa ,że są tam chociaż kable umożliwiające dokupienie go i podłączenie?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 878
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2016, 14:04:51 pm »
Tak, jest szansa że będzie wtyczka.

Tu ją widać:
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Pytanie o brak kabli do zmieniarki i telefonu
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2020, 10:41:47 am »
Odświeżę trochę temat. Co prawda chodzi mi sprzęt w XJ X350/ 358 ale z tego co słyszałem rozwiązanie jest to samo. W moim kocie od jakiegoś czasu przestała działać zmieniarka, po kliknięciu cdc zero odzewu, oraz telefon, po kliknięciu tel zaczął wyświetlać się komunikat, telefon nie zainstalowano. Dodatkowo, zauważyłem, że radio bardzo słabo trzyma fale, jakby wzmacniacz siły zasięgu przestał działać. Pytanie, czy jest za to wszystko odpowiedzialny jeden moduł czy kilka? Wszystko to zaczęło się w jednym czasie. Gdzie szukać tego modułu?
 :-thank
krecik-adas