Autor Wątek: wymiana fotela pomózcie  (Przeczytany 4862 razy)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
wymiana fotela pomózcie
« dnia: Kwiecień 09, 2014, 22:38:55 pm »
witam wszystkich,mam pare pytan,moze ktos mi pomoze...jako ze skora na fotelu w moim kocurku pozostawia wiele do zyczenia i boli mnie serce jak na to patrze postanowilem cos z tym zrobic..tapicerke mam w kolorze szarym,pytanko czy byl w s-typach jeden szary czy moze wiecej odcieni?czy fotel od anglika sie czyms rozni od europejczyka?jezeli tak to czy da sie to jakos przerobic?czy ktos z Was moze np przekladal samo poszycie fotela z innego?jest to wogole mozliwe?

the_driver

  • Gość
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2014, 23:17:30 pm »
Jeśli poza samym poszyciem Twój fotel jest ok, to może warto udać się do tapicera, a w swoim mam beżowe wnętrze i niestety poprzedni właściciel jeździł w jeansach przez co skóra na fotelu była trochę zabarwiona. Zleciłem obszycie przednich obu foteli+przy okazji podłokietnika i ręcznego. Za całość dałem 1000 pln, idealnie dobrał kolor, odwzorował szwy z oryginału i dzięki temu wnętrze wygląda jak nowe. Być może to będzie dla Ciebie też dobre rozwiązanie, jakby co to mam kontakt do tego "mistrza", albo sam w swojej okolicy znajdź dobrego fachowca, bo warto ;D

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2014, 23:38:23 pm »
Poza poszyciem jest ok fotel,opcja z tapicerem odpada w chwili obecnej,szykuja mi sie spore wydatki zwiazane  z zmiana zamieszkania i jestem zmuszony do szukania tanszego rozwiazania niestety,ale dzieki za podpowiedz,mozliwe ze jak sie troche odkuje :),to poszukam w swojej okolicy takiego speca..ile trwalo to obszywanie Twoich foteli?

the_driver

  • Gość
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2014, 12:16:49 pm »
Poza poszyciem jest ok fotel,opcja z tapicerem odpada w chwili obecnej,szykuja mi sie spore wydatki zwiazane  z zmiana zamieszkania i jestem zmuszony do szukania tanszego rozwiazania niestety,ale dzieki za podpowiedz,mozliwe ze jak sie troche odkuje :),to poszukam w swojej okolicy takiego speca..ile trwalo to obszywanie Twoich foteli?

Warto się zastanowić, czy nie lepiej dozbierać i zrobić to idealnie, chyba, że dostaniesz fotele w idealnym stanie ;) chyba z 3 dni mu na to zeszło, tylko u mnie jeszcze musiał bawić się z podłokietnikiem i ręcznym. Wersja po lifcie miała chyba inny sposób szycia fotela czyli nie będzie pasowało z tyłem, ale same podłączenia raczej są identyczne, najlepiej zapytaj o to kolegę Jaguar Parts  ;)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2014, 12:34:26 pm »
dzieki the_driver :),mysle ze jak bym upolowal siedzenia poliftowe w ladnym stanie to caly komplet by sie wymienilo,wiadomo ze by beznadziejnie wygladalo jak by byl przod inny tyl inny,to nie ma takiej opcji nawet,porozgladam sie po ogloszeniach,jakznajde cos ciekawego w miare blisko to podjade obejzec w jakim faktycznie stanie mozna cos kupic,tez bez sensu kupic cos co jest nie wiele lepsze niz moje,jak nie bedzie innej opcji to zrobie tak jak Ty :-clap

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2014, 15:29:10 pm »
po lifcie jest chyba inny rozstaw szyn w fotelu i może być problem z montażem

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2014, 22:15:46 pm »
dzieki Tomasz :-super,czyli juz wiem ze za poliftowymi siedzeniami nie mam sie co rozgladac..jezeli mi ktos jeszcze podpowie czy fotele z anglika sie czyms roznia od europejskich to juz bede strasznie madry ;D..obilo mi sie o uszy ze z wersji angielskiej moze byc problem z podpieciem elektryki choc nie kumam dlaczego..przeciez angielski pasazer ma taki sam fotel i te same regulacje i poduszki jak "nasz" szofer tak na chlopski rozum...

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2014, 18:38:34 pm »
kupisz z anglika to pasażer będzie miał pamięc foteli

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2014, 18:54:04 pm »
hmm..u mnie nie ma pamieci wogole...

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2014, 10:53:37 am »
udalo mi sie upolowac ;D ladny fotel,ten sam odcien,juz zamontowane i od razu humor lepszy ;D

the_driver

  • Gość
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2014, 15:27:36 pm »
udalo mi sie upolowac ;D ladny fotel,ten sam odcien,juz zamontowane i od razu humor lepszy ;D

Gratuluję, że jednak się udało :-tylko

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2014, 20:49:03 pm »
tak :) :) :)udalo sie,mam jednak maly problemik..ten nowy fotel po wyciagnieciu kluczyka cofa sie i obniza..no ok..ale jak wloze spowrotem kluczyk to skubany wraca tylko polowe drogi...jakis leniwy model kupilem ;)...

JoGi

  • Gość
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2016, 17:01:39 pm »
po lifcie jest chyba inny rozstaw szyn w fotelu i może być problem z montażem

Nie da rady przełożyć szyn z jednego fotela do drugiego? Żeby pasowało do mocowań budy

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: wymiana fotela pomózcie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2016, 15:40:33 pm »
Mnie wkurza już lakierowane siedzisko... Beżowe by się przydało do przed lifta
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982