Autor Wątek: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?  (Przeczytany 1682 razy)

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« dnia: Listopad 03, 2016, 15:15:48 pm »
Witajcie. Odkryłem dzisiaj że nie działa mi sensor deszczu. Więc zacząłem od najprostszego czyli sprawdzenia bezpieczników, okazało się że w ogóle nie mam bezpiecznika więc mam nadzieję że to jest winowajca :) Ale jak on się nazywa? To chyba nie jest zwykły bezpiecznik, bo zwykły nie pasował. Gdzie coś takiego dostać?
GO HARD OR GO HOME...

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2016, 18:59:06 pm »
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to jest dioda. Stosuje się je zamiast bezpieczników w celu tłumienia zakłóceń. Z tego co się orientuję to w przedniej skrzynce są w dwóch gniazdach: Ignition relay oraz Engine management control relay. Cokolwiek to znaczy, to nie mają nic wspólnego z sensorem deszczu. Przy okazji zapytam - czy rzeczywiście przekaźniki sterujące zapłonem i pracą silniką są na diodach czy to tylko błędne tłumaczenie z ang. na pol.?
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2016, 20:52:47 pm wysłana przez ArturP »

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2016, 20:29:36 pm »
Z pewnością jest to dioda.Łatwo sprawdzić czy jest dobra za pomocą bateryjki i żaróweczki.Może być przepalona (brak świecenia) lub zwarta (świecenie w obu kierunkach) ale bardzo wątpię aby rzeczywiście była uszkodzona.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2016, 21:19:23 pm »
W takim razie co powinienem mieć w tym sensie od deszczu? Mam kota liftowego 2002r i ten brakujący bezpiecznik czy co to tam jest powinien być nad tymi dwoma właśnie diodami o których wspomnieliście, tak wynika z mojej instrukcji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2016, 21:44:50 pm wysłana przez qlimaxer »
GO HARD OR GO HOME...

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2016, 22:05:20 pm »
Według tego - http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12681.0.html -  w boxie bezpieczników pod maską są 4 gniazda oznaczone pod diody, czyli D1, D2, D3 i D4.  Gniazda D3 i D4 są od Ignition relay oraz Engine management control relay, a gniazda D1 i D2 powinny być puste. Nie wiem czy sensor deszczu ma swój osobny bezpiecznik. Może sprawdź w schemacie elektrycznym jak to idzie - schemat dostępny jest tutaj: http://www.jagrepair.com/images/AutoRepairPhotos/x2042002.50en.pdf
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2016, 22:50:32 pm wysłana przez ArturP »

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2016, 00:48:42 am »
Jutro wstawie fote instrukcji i bezpieczników.
GO HARD OR GO HOME...

mk

  • Gość
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2016, 22:00:37 pm »
Ok to czekam przyda sie

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2016, 11:15:06 am »
Witam kolegę qlimaxer. Kolega błądzi i to dość poważnie szukając problemu w diodzie :) Kolega ArturP wskazał Ci dokładnie gdzie należy szukać problemu (podlinkował instrukcję, wystarczyło do niej zaglądnąć).

Jeśli nie działa Ci sensor deszczu, sprawdź bezpiecznik nr 16 w kabinie przy fotelu pasażera (wzięte z opisu: #16 mini 5A Brown - Heated seat switch module, electrochromic mirror, rain sensor). Jeśli to nie pomoże, to przedzwoń kable pomiędzy modułem a lusterkiem - zrobiłem screen'a aby było Ci łatwiej. Z instrukcji cyt:"RAIN SENSING MODULE CA248 12-WAY / BLACK LUGGAGE COMPARTMENT, UNDER PARCEL SHELF" - teoretycznie znajduje się on pod pod półką tylnej kanapy. Z niego mają wychodzić trzy kable do:"RAIN SENSING UNIT RF14 3-WAY / BLACK REAR VIEW MIRROR". Sprawdź czy masz przejście, jeśli nie masz to wiesz, że masz gdzieś uszkodzony kabel. Jeśli kable są ok to albo podmiana z kimś kto ma działający sensor, wtedy winowajcą będzie najpewniej moduł.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2016, 02:22:47 am »
Wybaczcie koledzy ale totalnie nie miałem czasu żeby zajrzeć na forum ani zająć się tym czujnikiem gdyż sporo spraw zwaliło mi się na głowę. Dopiero teraz o 2:20 mam chwilę :D Po południu mam nadzieję, że uda mi się pogrzebać i zaraz dziękuję za wskazówki !!  :-JCPF
GO HARD OR GO HOME...

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Jak nazywa się ten bezpiecznik/przekaźnik ?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2016, 07:05:34 am »
Spoko, nic się nie dzieje, mam nadzieję, że uda Ci się ogarnąć temat :)