Dział Techniczny > XJ X351 (2009 - obecnie)

zatarty silnik diesel

(1/7) > >>

sebamax:
witam.
u kolegi w x351 2011 rok 3.0d 202kW 275 koni 140.000km zatarł się silnik.
auto od nowości serwisowane, wszytko było do tej pory idealnie. auto przeważnie w trasie jeżdżone z prędkością 140/150km/h
ostatnio rozpędził się do 220km/h i po minucie silnik stracił moc i pojawił się komunikat "restricted performance" po zgaszeniu już nie odpalił. laweta i do serwisu.
w serwisie diagnoza - w silniku było tylko 1.5 litra oleju więc silnik się zatarł. tydzień wcześniej było oleju full i nigdy nie brał oleju. podejrzewają że turbina wyciągnęła olej i silnik się zatarł.
podobno to często się zdarza w tych silnikach przy prędkościach ponad 180km/h ???  :o
w serwisie poinformowali mnie ze Jaguar nie przewiduje remontów silników po zatarciu i należy silnik wymienić.
podzwoniłem w kilka miejsc gdzie sprzedają silniki i każdy mówi ze to znany temat i silniki schodzą jak ciepłe bułki...
czy spotkaliście się z tym problemem?

CZY KTOŚ MA MOŻE JAKIŚ NAMIAR NA UŻYWANY PEWNY SILNIK Z TURBINAMI lub KOGOŚ KTO HANDLUJE SILNIKAMI?

dziekuje i pozdrawiam

MicGin:
Proszę, używaj polskich literek, przecinków, kropek i wielkich liter. Najpierw sądziłem, że masz uszkodzoną klawiaturę ale jednak od czasu do czasu zdarza się napisać coś, co te wymienione wcześniej znaki ma. I nie krzycz. To nie arabski bazar.

markooo:
MicGin ale się uwziąłeś na gościa :)
Aż strach tutaj pisać...

Co do tematu, to tak się zastanawiam nad tym przypadkiem zatarcia, bo przecież powinien jakiś wskaźnik wskazać że jest za mało oleju...
Osobiście u siebie nie sprawdzam stanu oleju, ale chyba musze sobie w kalendarz wpisać co miesięczną kontrole...

mk:
Ostra spina do mnie tez byly aluzje hehe ze niby krzyczymy hehe a swoja droga tez mam komunikat restriced per....  Tez mi nie odpalil i sie boje co to moze byc.   tyle ze u mnie kot 2006rok s type do tego cos z mieszanka bylo nie tak

maron:
Olej sprawdza się przed każdym większym wyjazdem a najlepiej co tydzień.a czy w jagu jest czujnik poziomu oleju?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej