Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Niestabilne auto

(1/1)

Lipa:
Witam jak wyżej w temacie mam problem z prowadzeniem auta przy średnich i dużych prędkościach czyli 120 i wyżej auto tak jakby buja na boki, tak zwane pływanie. Nie trzyma sie stabilnie drogi wiec podchodzę do niego z wielkim respektem. Na początku nie robiło mi to różnicy,  ale teraz zaczyna mnie to drażnić i chciałbym to zmienić. Chyba ze wasze xj tez tak maja.
Co zrobiłem juz sam: sprawdzałem każde koło czy ma luzy na łożyskach łapiąc za nie i ruszając góra dół i boki. Nie wyczułem jakiś wielkich luzów. Czy to moze byc wina maglownicy bo kiedy jadę szybciej to czuć tak jakby luz na kierownicy.

Choina:
Na 99% mocowanie maglownicy. Jedna osoba niech kręci kierownicą, a druga niech patrzy na mocowania.
Jeśli masz maglownicę ZF to mocowania są nie dostępne i trzeba sztukaterie zrobić.

jagmaniac:
hej, czy moglbys rozwinac? Jak rozpoznac maglownice ZF. w ktorych rocznikach maglownica ZF wystepowala. Sztukateria - czyli co? sa jakies firmy regenerujace maglownice ZF?

Cubae:
na przekladni jest tabliczka, typ tez jest napisany.
Sztukowanie czyli dorobienie  sztywnego mocowanie,  aby bylo bezpieczne i wytrzymale

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej