Autor Wątek: Problem z zamykaniem szyberdachu  (Przeczytany 1215 razy)

Offline ckmot

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar S-Type
Problem z zamykaniem szyberdachu
« dnia: Październik 30, 2020, 01:46:38 am »
Witam wszystkich
Mam S-type rok 2001 przedlift i mam problem z zamykaniem szyberdachu. Szyberdach otwiera się normalnie w obie strony tzn wsuwa się w dach i bez problemu też uchyla się do góry. Problem jest z zamknięciem. Nie ważne czy zamykam przyciskiem w na podsufitce czy domykam kluczykiem wszystkie okna to jak szyberdach jest w pozycji otwartej wsuniętej to owszem zacznie się zasuwać aż dojdzie do końca i nie zatrzymuje się tylko otwiera się uchylnie do góry, a gdy zaczynam zamykać go w z pozycji uchylonej to też się nie zatrzyma po zamknięciu tylko będzie szedł dalej aż się cały wsunie.
Nie mam kompletnie pojęcia co z tym fantem zrobić - już go kupiłem z takim problem i nie wiem co z tym zrobić. Aby zamknąć szyberdach muszę na czuja celować aby puścić przycisk podczas zamykania do, aby zatrzymał się w pozycji zamkniętej.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Jak to sprawdzić, co sprawdzić? Wygląda to tak, jakby cała mechanika prawidłowo działała, ale szyberdach jakby nie rozpoznawał pozycji zamkniętej.
Jak się za to zabrać? Czego tu w ogóle szukać do naprawy?
Ja już wymiękłem - już prawie rok z tym walczę (oczywiście z przerwami, gdy pomysły się skończyły).

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Problem z zamykaniem szyberdachu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2020, 10:45:36 am »
sprawdź microswitch w szyberdachu

Offline ckmot

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar S-Type
Odp: Problem z zamykaniem szyberdachu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2020, 14:58:35 pm »
Dzięki za odp. Pisząc microswich masz na myśli przycisk otwierania szyberdachu czy o coś innego Ci chodzi?

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Problem z zamykaniem szyberdachu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2020, 15:18:56 pm »
W układzie pracy dachu powinien być stycznik /czujnik (lub dwa) który daje do układu informację że szyberdach jest zamknięty.

Offline ckmot

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar S-Type
Odp: Problem z zamykaniem szyberdachu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2020, 17:38:10 pm »
Super dzięki za podpowiedź - sprawdzę to!  :-thank

Offline ckmot

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar S-Type
Odp: Problem z zamykaniem szyberdachu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2020, 17:09:47 pm »
Szukałem, ale za bardzo nie mogę znaleźć tego mikro stycznika - ale nie wiem czy on w ogóle występuje w s-type. Tzn gdzieś się doczytałem na angielskich forach, że być może czujnik zamknięcia jest jest w mechanizmie samego silnika. Czy to prawda? czy ktoś to może potwierdzić lub zaprzeczyć?
Jeśli to prawda to kupię drugi silnik, ale jeśli nie to nie chciałbym pieniędzy w błoto wyrzucać.

Offline MateuszX300

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Problem z zamykaniem szyberdachu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2021, 13:28:47 pm »
Czy temat został rozwiązany?
Możesz coś napisać?
Mam podobnie, że działa tylko jeden przycisk. W stronę frontu, nie działa przycisk w drugą stonę. Ale szyber tak samo chodzi w każdej pozycji, ale też muszę trafić idealnie na moment zamknięcia.
Pytanie czy to przycisk czy coś innego.